Ziraat Konut Kredisi

28 Kasım 2016
Ziraat Konut Kredisi için yorumlar kapalı
1.336 kez görüntülendi

Ziraat Konut Kredisi

Ziraat Konut Kredisi

Ziraat Konut kredisi hayallerimizdeki evi alma fırsatı sunuyor. Bir devlet bankası olan ziraat hükümetin isteği doğrultusunda konut kredisi faiz oranlarını düşürdü ve uygun faiz oranlarıyla ev alma imkanı sundu. Bu fırsatı kaçırmamak için yapmamız gereken en yakın ziraat şubesine gitmektir. İş kurma fikriniz varsa Ziraat Çiftçi Kredisi ‘ne göz atabilirsiniz

Ziraat Konut Kredisi Düşürdü

Herhangi bir ziraat şubesine gittiğimizde bireysel müşteri temsilcisinden sıra numarası alarak konut kredisi kullanmak istediğimizi sıramız geldiğinde bireysel müşteri temsilcisine iletmemiz gerekir. Bireysel müşteri temsilcisi daha önce konut kredisi veya ihtiyaç kredisi ya da başka bir kredi, kredi kartı kullanıp kullanmadığımızı kontrol eder. Kkb denilen bir puan aracılığıyla kredi geçmişi notumuzu ölçer.

Ziraat Konut Kredisi Şartları

Hükümetin talebi üzerine konut kredi faiz oranlarındaki düşme ev sahibi olma hayalimizi biraz daha pekiştirdi ve hayaller artık daha yakın olmaya başladı. 120 aya kadar vade imkanı ile aylık kira öder gibi ev sahibi olabilir 10 yılın sonunda da ev sahibi olabiliriz. Artık ev sahibi olmak uzak değil Ziraat konut kredisi ile kira derdimize bir son vererek hayallerimizdeki eve kavuşabiliriz. Konut kredisi çekmek için kkb puanımızın iyi olması gerekir ve bizden kefil istenebilir. Alacağımız eve kredi kullanırken kredi kullandığımız banka evi ipotek eder ve kredi boyunca ev ipotekli olarak kalır. Borcumuz bittikten sonra ipotek kaldırmak için bankaya başvururuz ve evin üzerinde bulunan ipotek kaldırılır.

Ziraat Konut Kredisi Haberleri

Kkb puanımız kötü ise ev sahibi olamayacağımız anlamına gelmez. Eğer kredi puanı iyi olan bir kefil bulabilirsek kredi çıkma ihtimalini yani ev sahibi olma ihtimalini arttırabiliriz. Krediye maaş aldığımız bankadan başvurmak bizim yararımıza olacaktır. Çünkü bankalar maaş müşterileriyle daha fazla ilgilenirler ve kredinin çıkması için daha fazla uğraşırlar. Kefil olarak kendimize bir devlet memur ya da sgk’sı en az 6 ay yatmış bir çalışan bulmak hayallerimizdeki evi elde etmemiz için bizi bir adım öne taşır. Kira öder gibi ev sahibi olmamızı sağlar. Ayrıca kefilin kredi puanının da önemi büyüktür. Eğer bize kredi çıkmıyorsa kefilin önemi büyür kefilin gecikmesi eskiden kalan borcu var mı yok mu bu çok önemlidir.

Yorumlar

  1. Honeysuckle dedi ki:

    Very valid, pithy, sutcnicc, and on point. WD.