Ziraat Çiftçi Kredisi

Ziraat Çiftçi Kredisi

Ziraat çiftçi kredisi çiftçilerimizin hayallerini gerçekleştiriyor. Hem çiftçilerimizin yüzünü güldürürken hemde tarım sektörüne yardımcı olarak ülkemize hizmet ediyor. Genç çiftçi kredisi ziraatin tarımla ilgilenen çiftçilerimizin elini rahatlatıyor ve darda olan çiftçilerimizin elini rahatlatıyor. Kosgeb iş kurma makalesi için KOSGEB Tarım Kredisi Nedir?   göz atabilirsiniz

Ziraat Tarım Kredisi Hesaplama

Bildiğimiz gibi Ziraat Bankası devlet bankasıdır Ve hükümet aldığı bazı kararlarla devlet bankaları üzerinden kredi kullandırabilir. İşte Ziraat’ in tarım kredisi de işte tam olarak böyle bir kredi. Hükümetin aldığı kararla Bakanlık tarafından onaylanan hibe tutarının 3 katına kadar hibe+proje kredisi kullandırabiliyor.

Ziraat Tarım Kredisi 2016

Ziraat çiftçi kredisi için tarım konusunda yapacağımız işin ne kadar ettiğini öncelikle hesaplamamız gerekir. Hesaplamaları yaptıktan sonra Bakanlığa başvururuz ve bakanlıktan kredimiz onaylandıktan Ziraat bankası bu onaylanan krediyi 3 katına kadar kullandırılabilmektedir. Yani toplam kredi limiti hibe + proje limiti kadar tutmaktadır.

Ziraat Tarım Kredi Hesaplama

Ziraat bankasından alınan tarım kredisi çiftçimizin mazor gübre ve nakit para ihtiyacı için ilaç olmaktadır. Kredinin tutarı en fazla 180.000 TL ‘ye kadar çıkabilmektedir. Sadece tarım alanında kullanmak zorunda olmadığımız krediyi istersek hayvancılık içinde kullanabiliriz. İster arı kovanları alır bal üretiriz istersekte büyükbaş hayvan satın alarak süt üretebiliriz.

Ziraat Tarım Kredileri

Ziraat Çiftçi kredisinde en önemli etken iş planı yapmaktır. İş planı yapmak bize çok fayda sağlayacaktır çünkü düzgün ve güvenilir bir iş planı oluşturursak canlı hayvan yada alacağımız makineleri de kullanacağımız kredi içine katabiliriz. Ayrıca alacağımız taşıtları traktörleri de iş planına koyarsak kredi içinde çekme ihtimalimiz bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Tarım Kredisi Şartları

Ziraat tarım kredisiyle çiftçi olmak Türkiye’ nin tarımına hayvancılığına katkı sağlayacak parlak fikirlerimizi gerçeğe dönüştürebiliriz. Tarım ve hayvancılığa hem katkı sağlamak hem de bu işten para kazanarak kendi çiftliğimizi oluşturmak istiyorsak tarım kredisi işte tam bizim aradığımız fırsat. Tarım kredisi kapsamında çok çeşitli işlerle uğraşabiliriz. Kültür Mantarı üretiminden Muz yetiştirmeye küçükbaş hayvan yetiştirmeden büyükbaş hayvan yetiştirmeciliğine kümes hayvancılığından damızlık süt sığırı yetiştiriciliğine kadar her çeşit işle uğrayabileceğimiz bizi kısıtlamayan aksine kredi çekebilmemiz için esnek iş kolları oluşturulmuş bir kredi olarak karşımıza çıkıyor ve genç yaşlı farketmeksizin tarımla hayvancılıkla uğraşmak isteyen herkesi Ziraat şubelerine bekliyor.

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.