İşe Giriş | isegiris.com - 17 Nisan 2019, Çarşamba

Yeni Kredi Kartı Alma

20 Eylül 2018
Yeni Kredi Kartı Alma için yorumlar kapalı
1.161 kez görüntülendi

Yeni Kredi Kartı Alma

Yeni Kredi Kartı Alma

Yeni kredi kartı alma her gün başka bir bankadan kredi kartınız hazır mesajı artık her gün cep telefonlarımıza gelen mesajlar haline geldi. Türkiye de  nakit taşımayı istememek günümüzde insanların en doğal hakkı. Güvenlik sebebi ve para düşürme ihtimali veya bir çok başka sebepten dolayı kredi kartıyla alışveriş çok hızlı bir şekilde artıyor. Peki kredi kartı nasıl çıkartılır ne işe yarar faydaları nelerdir.Kredi kartı kullanımı bize ne gibi fayda sağlar. Kredi kartı çıkartmak için puanımız ne kadar önemli bunları yazımızın devamında anlatacağız.

Yeni Kredi Kartı Alma Başvurusu

Türkiye de ki her banka kredi kartı verebilmekte kredi kartı ile alışveriş sorunumuzu kolayca çözebiliyor. Hemde kredi kartı başvurusunu bizlere kolaylık sağlamak amacıyla internetten bile başvuru yapabiliyoruz. Şubede sıra beklemeden hemen kredi kartına internetten kolayca başvurabiliriz. Fakat günümüzde internetten sahte başvuru alan, internet de dolandırıcılık yapan kişiler görüldüğü için bizim önerimiz size en yakın şubeye gitmenizdir. Şubeye gittiğinizde bireysel müşteri temsilcimizden bir sıra numarası alarak görüşmemiz gerekir. Bireysel müşteri temsilcimiz bizim kredi kartı almamızı sağlayacak sisteme bilgilerimizi girip o bilgilere ulaşacak kişidir ondan dolayı bireysel müşteri temsilcimizle görüşmemiz bu konuda önemlidir. Çünkü müşteri temsilcimiz bu işte uzman olduğu için ne kadar limitli kredi kartı almamız gerektiğini veya bize ne kadar limitli kredi kartı çıkabileceğini ve hatta hangi çeşit kredi kartı kullanmamız gerektiğini bize en sağlıklı şekilde anlatacak kişidir.

Yeni Kredi Kartı Kaç Günde Gelir

Kredi kartı başvurusunda bulunduk ve kredi kartının gelmesini bekliyorsak bu bekleme esnasında başvuruda bulunduğumuz bankanın müşteri temsilcisini arayarak kaç günde gelebileceğini ve şu anda kartı ne aşamada olduğunu öğrenebiliriz. Kredi kartları onaylanma ve basım süreci genellikle 15 gündür. Kredi kartı başvurusunda bulunduğumuz banka yeni müşterilerin bilgilerini sıfırdan girdiğinden dolayı işlem biraz daha uzun sürebilir fakat dediğimiz gibi müşteri temsilcimizden gerekli bilgiyi arayarak sahip olabiliriz.

Banka Müşterisi İseniz

Daha önceden herhangi bir bankada hesabımız varsa yeni kredi kartı alma başvurusunda bulunduğumuz zaman hesabımızın olduğu bankayı tercih etmemiz gerekir. Bunun nedeni çok basittir çünkü kişisel bilgilerimiz günceldir ve o bankayla bir geçmişimiz vardır. Örneğin kredi kullanmışızdır o bankadan düzgün ödemişizdir ve şimdide kredi kartı istediğimizde banka kartı gecikmesiz ödeyeceğimizi bilir ve bize kredi kartımızı mümkün olan en kısa sürede çıkartmaya çalışır. Kredi kartı çıkartmada banka kadar tabi ki de kredi notumuzda direk önemlidir.

Kredi Kartı Özellikleri

Kredi kartları yanımızda nakit para taşımamamızı sağlar. Yapacağımız alışverişlerde 12 aya kadar çıkabilen taksitli alışveriş imkanı yaratır. Acil nakit ihtiyacımız var ise taksitli nakit avans çekebiliriz. Çektiğimiz nakit avansla kolayca acil ihtiyaçlarımızı kredi ile uğraşmadan kullanabiliriz. İnternet üzerinden daha ucuz olan almak istediklerimizi alabiliriz. Her bankanın kendine özel kredi kartı ve kredi kartı avantajı olduğundan dolayı detaylı bilgi için müşteri temsilcimize danışabiliriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.