Yapı Kredi Konut Kredisi

Yapı Kredi Konut Kredisi

Yapı kredi konut kredisi  ilaç gibi geliyor. Zor zamanlar geçirdiğimiz şu günlerde elimizi rahatlatacak istediğimiz evi almamız için çözüm bulacak uygun faizli kredisiyle vatandaşın yanında olduğu görülüyor. Detaylı bilgilenme için en yakın yapı kredi şubesine uğramanızı tavsiye ediyoruz. Gidebilecek durumda değilseniz acil bilgi almak istiyorsanız da yapı kredi telefon bankacılığını arayarak müşteri temsilcilerinden bilgi alabilirsiniz. Konut kredisi genellikle uzun vadeli bir kredidir ve uzun vadeli kredileri alırken iyi düşünmemiz gerektiğini aklımızdan çıkartmamalıyız.

Yapı Kredi Konut Kredisi Gerekli Belgeler

Kredi çekme süreci iyi araştırma yapılması gereken bir süreçtir. Ev sahibi olmak isteyen çoğu kişi de konut kredisine başvurmaktadır. Konut kredisi çekebilmemiz için bazı şartlara uymamız gerekiyor. Vaade oranını istediğimiz gibi belirleyebiliyoruz bu konuyu da bizim ödeyebilme gücümüz belirlemektedir. Herkesin gelir gider dengesi farklı olduğundan kişiye özel vaade ayarlanması yapılabiliyor. 120 aya kadar vaade maksimum yapılan vade sayısıdır. Ancak vade sonundaki en yüksek yaş 70 olmak durumundadır.  Taksit ödemelerimizi ve zamanlarımızı da bizler belirlemekteyiz. Maaş dönemlerimize göre belirlemek sizin için avantaj sağlayacaktır.  Elinize bir miktar para geçtiğinde ara ödeme yapmak istediğinizde de konut kredisini çektiğiniz şubeye gidip gerekli yardımı alarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Yaptığınız ara ödemeler de size fayda sağlayacaktır. Böylece belirlediğiniz zamandan daha önce kredinizi bitirebilecek ve en önemlisi taksitlerinizin tutarını azaltarak elinizi rahatlatabileceksiniz. Ayrıca hibe krediler için Avrupa Birliği Hibe Kredisi göz atailirsiniz

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesapla

Yapı kredi müşterisi iseniz başvuru için gerekli belgelerinizi tamamlayıp en yakın şubeye gitmeniz işinizi hızlandıracaktır. Maaşınızı aldığınız bankadan konut kredisi çekmeniz de size avantaj sağlayacaktır bu yüzden önceliğiniz maaşınızı aldığınız banka olmalıdır. gerekli olan belgelerden bahsedecek olursak en önemlisi nüfus cüzdanı fotokopisiyle başlamak doğru olacaktır. Gelir belgemizin yanımızda olması da kredi çekerken önem taşımaktadır. Satın almak istediğimiz konutun tapusunun fotokopisi de bize yardımcı olacak bankacılar tarafından istenmektedir. Bankanın sistemin de eğer adres bilgimiz güncelse getireceğimiz evraklar azalır ve bu bize kolaylık sağlar. Eğer adres bilgimiz güncel değilse ikamet belgemiz de istenebilmektedir.  Ev kredisi almak isteyen veya almayı düşünenler için verebileceğimiz en iyi tavsiye bankaların sunduğu kredi fırsatlarını karşılaştırıp kendileri için en uygun olanında karar kılmaları olacaktır.