Yapı Kredi Esnaf Kredisi

Yapı Kredi Esnaf Kredisi

Yapı kredi esnaf kredisi esnafımızı rahatlatıyor acil nakit ihtiyacını karşılıyor. Esnafımızın yüzünü güldürecek kredi sonunda Yapı krediden geldi. Esnaflar için kredi çıkarttı ve esnafın cebini ve kafasını rahatlattı. Uygun faiz oranı ve esnek ödeme seçenekleriyle kredi imkanı sunan yapı kredi bankası esnafın zor gününde dostu oluyor. Esnaf kredisi kullanabilmek için vergi levhası sahibi olmamız gerekiyor. Şahıs firması da kurarak bu krediye talip olabilir hayallerimizi süsleyen kredi imkanına kavuşabiliriz. Hide kredisi için Devlet Destekli Hibe Kredi bakabilirsiniz

Yapı Kredi Esnaf Kredisi Başvurusu

Esnaf kredisi için yapmamız gereken şey en yakın Yapı Kredi şubesinden kobi müşteri temsilcisine başvurmaktır. Müşteri temsilcimiz bizim kredi geçmişimizi yani kkb puanımızı kontrol eder ve kredi kullanmaya uygun bir puanımızın olup olmadığını belirler. Kredi borçlarımızı kredi kartı borçlarımızı zamanında ödediysek kredi puanımızı yüksek çıkar. Fakat tersi bir durumda yani kredi kartı borçlarımızı aksattıysak kredi borçlarımızı gecikmeli ödediysek kredi puanımız düşük çıkar. Kredi puanımızda kredi çekerken önemli olduğu için kredi çekip çekemeyeceğimiz bir açıdan kkb puanımıza bağlıdır.

Yapı Kredi Esnaf Kredisi Şartları

Kkb puanımızı yükseltmek istiyorsak harcama yapmamız ve harcamalarımızı düzenli ödememiz gerekir. Hatta harcamalarımızın üzerinde ödeme yapmamız durumunda puanımız daha hızlı yükselir. Örneğin kredi puanımız düşükse yani kredi kullanmaya yetmiyorsa kredi puanımızı yükseltmek istiyorsak 1000 lira ödememiz gereken kredi kartı borcu varsa biz 1005 lira yatırmalıyız bu şekilde yapacağımız ödemelerle kredi puanımız hızla yükselecektir ve bizde hayalini kurduğumuz krediyi kullanabiliriz.

Yapı Kredi Esnaf Kredisi Gerekli Evraklar

Kkb puanımız düşükse kredi kullanamayız anlamı yoktur. Bir kefil bularak krediyi kullanabiliriz. Kefil ararken devlet memur olması bizim avantajımızadır. Ayrıca kredi çekmek için kefil ararken son 6 ay sigortası yatmış bir kefil bulmak yani son 6 ay boyunca sigortası aralıksız yatırılmış olması gerekmektedir. Bundan dolayı sigortası en az 6 ay yatmış bir çalışan yada devlet memur bir kefil bulmak hayallerimizi süsleyen krediye bizi bir adım daha yaklaştırır. Kredi puanımız kredi çekerken belirleyici olmakta ve çekip çekemiyeceğimizi direk olarak belirleyebilmekte. Kredi çekmeden 2-3 ay önceden düzenli ödeme yapmamız ve kredi kartı gecikmesi yapmamamız bize fayda sağlar çünkü gecikmesi olan birine kredi otomatik olarak red edilir. Öte yandan eskide gecikmesi olan yada takibe düşmüş birininde kredi çekmesi zordur.