Vakıfbank Yatırım Kredileri

Vakıfbank Yatırım Kredileri

Vakıfbank yatırım kredileri Vakıfbank üzerinden kullanılan devlet destekli hibe veya faiz hibesi şeklinde olabilen kredi çeşitleridir. Bir devlet bankası olan Vakıfbank üzerinden devlet kredi kullandırabilir hibe kredilerini de Vakıfbank üzerinden verebilir. Devletin Vakıfbank üzerinden kullandırdığı hibe krediler sayesinde hem işsizler iş bulabilecek hem de firma sahibi olma isteyen, yatırım yapmak isteyen girişimciler hayallerine kavuşabilecek.

Vakıfbank Yatırım Kredileri Başvuru

Devlet çıkarttığı hibe kredileri devlet bankaları üzerinden kullandırabilir. Devlete projemizi sunarız. Önceden devlet tarafından belirlenen illerde yatırım yapmak istediğimiz projemizi hazırlarız. Devlet bu projeye güvenirse onay verir. Eğer onay verirse krediye kesin sahip olduk anlamına gelmez. Bu tür kredilerin çıkabilmesi için bankanın da onay vermesi gerekir. Bankanın onay vermesinde demek istediğimiz bankada limitimiz olması gerekir ki devletin çıkarttığı hibe kredileri kullanabilelim. Hibe kredilerin kullandırılması uzun süreçlidir. Hemen ihtiyaç kredileri, konut kredileri, taşıt kredileri gibi kullandırılmaz. Proje bazlı kredilerdir ve hem projemizin güvenilir olması hem de bizim kredi geçmişimizin sorunsuz olması gerekir.

Vakıfbank Yatırım Kredileri 2017

Kredi geçmişimiz ne tür kredi çekersek çekelim çok önemlidir. Kredi geçmişimiz bizim borçlarımıza ne kadar sadık olduğumuzu birinden borç aldığımızda borcumuza düzenli bir ödeme yapıp yapmadığımızı kontrol eder. Bundan dolayı kredi puanımız çok önemlidir. Kredi çekerken kredi puanımız çok önem arz eder. Kredi kullanmak birinden borç almaktan farksızdır. Bundan dolayı eğer borçlarımıza sadıksak tekrar borç alabiliriz fakat borçlarımıza sadık değilsek kredi puanımız düşükse, sicilimiz bozuksa kredi çekmemiz çok zorlaşır. Hibe krediye başvurduğumuzda projemiz onaylansa dahi kredi limiti açılmayabilir. Ayrıca bir başka hibe kredi için 50 Bin Lira Hibe Kredi göz atmanızı tavsiye ederiz

Vakıfbank Yatırım Kredileri Gerekli Evraklar

Devlet destekli hibe krediler 2 aşamada kullandırılır. Öncelikli aşama devletin projeyi değerlendirmesidir. Devletin ilgili kuruluşları proje hakkında detaylı bir araştırma yapar ve eğer o bölgenin böyle bir projeye ihtiyacı olduklarını düşünüyorlarsa ve diğer şartlarda da bir sıkıntı yaşamıyorsak kredimizi onaylarlar. Kredimizi onaylanınca biz devletin onay yazısı ile birlikte bankaya gideriz. Eğer daha önceden bankadan limitlerimizi var ise çok rahat bir şekilde hibe kredisi kullanabiliriz. Fakat daha önceden limitimizi hazırlamadıysak işimiz zorlaşabilir. Bir firmaya limit açarken birden fazla aşama bulunmaktadır bundan dolayı hali hazırda çalıştığımız bankaları tercih etmemiz faydamıza olmaktadır.