Vakıfbank Kgf Kredisi

Vakıfbank KGF Kredisi

Vakıfbank kgf kredisi teminat sıkıntısı çeken, kredi kullanmak isteyen fakat teminat bulamadığı için kredi kullanamayan firmalar için çok uygun bir kredi türüdür. Kgf ‘nin açılımı kredi garanti fonudur ve kgf bir devlet kurumudur. Bir devlet kuruluşu olan kgf ekonomiyi canlandırmak, esnafın teminat sıkıntısını çözmek, firmalara kredi konusunda yardımcı olmak için kurulmuştur. Devletin firmaları desteklemek ekonomiyi düzeltmek için bazı düzenlemeler yapması kgf üzerinden yapılabilir.

Vakıfbank KGF Kredisi Başvurusu

Kredi garanti fonu kredi kullanmak isteyen firmalara bankalar aracılığıyla kefil olur ve onlara teminat yaratmış olur. Bankalar kredi kullanmak isteyen firmalardan teminat isterler, teminattan kastedilen arsa, arazi, ev veya araç olabilmektedir. Fakat her firma bu şartları sağlayamamaktadır. Sicili düzgün herhangi bir gecikmeli ödemesi bulunmasa dahi kredi kullanamamaktadır. Bu ve benzeri esnafların kredi kullanabilmesi için KGF’ nin kefilliğini kullanarak kredi kullanılabilir. Kredi garanti fonu bir devlet kurumu olduğundan dolayı onun vereceği kefalete banka güvenir ve uygun görürse bize kredi kullandırabilir. Ayrıca hibe krediler için Avrupa Birliği Hibe Kredisi  göz atabilirsiniz

Vakıfbank KGF Kredisi Şartları

Teminat bulmak kredi kullanım için önemli bir aşamadır ve teminat bulamazsak kredi kullanamayabiliriz. Kredi garanti fonuna başvurduğumuzda eğer kredi talebimiz onaylanırsa KGF teminatı çözebilir fakat teminat kredi çıkması için her şey değildir yani teminat bulursak kredi kesin çıkar diyemeyiz. Bir başka deyişle Kredi garanti fonu kredimizi onaylasa dahi bankanın da krediyi onaylaması gerekir. Banka krediyi onaylamazsa teminat işini halletsek dahi krediyi kullanamayabiliriz. Neticesinde parayı bankadan alacağımız için bankaya borçlanmış oluruz ve bankada krediyi onaylaması ki gerekir ki krediyi kullanabilelim.

Vakıfbank KGF Kredisi Faiz Oranı

Kredi garanti fonu ile ilgili teminat yapısını hallettikten sonra bankaya başvurmamız gerekir. Bankadan kobi müşteri temsilcisi ile görüşebiliriz. Müşteri temsilcimiz bizim firmamızın mali verilerini inceler. Firmamızın herhangi bir olumsuzluğu olup olmadığına bakar. Vergi numaramızdan herhangi bir gecikmeli borç yapmış mıyız kontrol eder. Ayrıca şahsi borçlarımızı da kontrol eder. Resmi olarak ortak olan bütün ortakları inceler yani kapsamlı bir araştırma yapar. Bu kapsamlı araştırma sonucunda uygun görülürse krediyi kullanabiliriz. Fakat uygun görmezse KGF onaylasa dahi krediyi kullanamayabiliriz.