Vadeli Mevduat Hesabı

Vadeli Mevduat Hesabı

Vadeli mevduat hesabı birikimlerimizi değerlendirebilmemiz için bizlere avantajlı fırsatlar sunan bir hesap türüdür. Bankalarda kendi adınıza bir hesap olduğunu düşünün ve bu hesaptaki paranın bankanın verdiği faiz oranına göre artış gösterdiğini düşünün. İşte buna vadeli mevduat hesabı denir. İstediğiniz vade süresince paranızda artış olacaktır. Belli bir birikmiş paranız varsa ve bu paranın değerlenmesini istiyorsanız paranızı hesabımıza yatırabilirsiniz. Paranızın güvenli bir yerde olmasını ve durduğu yerden size bankanın belirlediği faiz oranı kadar getirisinin olmasını istiyorsanız bu hesap tam size göre.

Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Vadeli mevduat hesabı her zaman içim merak edilen konulardan olmuştur. Bazılarımızın birikmiş parası vardır ama o hep yastık altında durur. Lazım olduğunda kullanılacak paradır. İşte bu parayı yastık altında tutmaktansa bankalara başvurarak bu hesabı açmamız en doğrusu olacaktır. Açtırdığınız vadeli mevduat hesabındaki parayı taahhüt ettiğiniz süre içerisinde çekmediğiniz zaman paranıza bankanın verdiği faiz oranı miktarında para eklenir. Buradan da anlayacağımız gibi vadeli mevduat hesabı bir yatırım aracıdır. Paramızı değerlendirmenin en kolay yoludur. Acil paraya ihtiyacımız olduğunda da illa vadenin gelmesini beklememiz gerekmez. Vade süresi dolmadan da paramızı çekebiliriz. Burada bizim için dezavantaj olacak durum sadece faiz oranından faydalanmamak olacaktır. Vadeyi bozduğumuzda verilecek olan faiz miktarından yararlanamayız.

Mevduat Hesabı Kaç TL İle Açılır

Vadeli mevduat hesabı faiz oranları bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Paramızın miktarına göre ve seçtiğimiz vade süresine göre de faiz oranı değişiklik gösterir. Bu normal bir durumdur. Mevduat hesabını sadece yatırım aracı olarak kullanmayabiliriz. Bu hesabımızla para yatırabilir ve para çekebiliriz. Yapmak istediğimiz işlemleri mevduat hesabımızdan gerçekleştirebiliriz. Havale , eft gibi para aktarım işlemlerimizi de bu hesabımız üzerinden yapabilir bankalara gitmeye gerek duymadan işlerimizi halledebiliriz. Bu bizim için çok avantajlı bir durumdur. Gerek zaman dan gerekse yoğunluktan kendimizi kurtarmış oluruz.

Vadeli Mevduat Hesabı Hesap İşletim Ücreti

Vadeli mevduat hesabı ile paranızı değerlendirebilirsiniz. Telefon bankacılığından , şubelere giderek veya internet üzerinden hesabınızı açtırabilirsiniz. Bunu Türk lirası olarak veya yabancı para cinsinden de değerlendirebilirsiniz. En iyi ve kesin bilgilere ulaşmak için bankaların bireysel müşteri hizmetleriyle görüşebilirsiniz. Bize yazabilir uzmanlarımızdan yardım talep edebilirsiniz. Bankaların avantajlı fırsatlarından haberdar olmak için internet sitelerinden hesaplarını da inceleyip size en uygun olan bankayı böylece seçebilirsiniz. Ayrıca hibe krediler için Devlet Destekli Hibe Kredi göz atabilirsiniz

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.