Qnbfinansbank Kredi Garanti Fonu

Qnbfinansbank Kredi Garanti Fonu

Qnbfinansbank kredi garanti fonu ile teminat derdimiz bitiyor artık kobiler de teminat sıkıntısı, derdi bitecek. Kobiler sicil bozukluğundan veya teminat bulma sıkıntısından dolayı kredi çekemiyordu fakat artık bu tür sorunlar artık geride kaldı. Kredi garanti fonu ile beraber Finansbank üzerinden kredi kullanabiliriz. Kredi garanti fonu bir devlet kurumudur. Bu devlet kurumu teminat bulamayan fakat kredi kullanmak isteyen firmalara kefil olur.

Qnbfinansbank Kredi Garanti Fonu Başvuru

Kredi garanti fonu bir devlet kurumudur ve kendine başvuran firmalara bankalardan kredi çekebilmek için kefil olabilir. Kredi garanti fonuna başvurmalıyız eğer başvurursak kredi garanti fonu bizden bazı gerekli evraklar talep edecektir. Bu evraklar bizim mali verilerimiz ve diğer özel evraklar olabilmektedir. Evrakları hazırladıktan sonra kredi garanti fonu uzmanları firmamızı değerlendirir. Firmamız ve yapacağımız işler konusunda inanırlarsa bize kefil olabilirler. Firmamızın mali verileri bu bağlamda çok önemlidir.

Qnbfinansbank Kredi Garanti Fonu Hesaplama

Kredi garanti fonu firmamıza güvenirse bize kefil olur ve bize verdiği uygunluk yazısı ile bankaya başvurabiliriz. Bankalarda burada bizi değerlendirmek ister. Bankalar bu krediyi kullandırabilmek için firmamıza bir limit açmaları gerekir. Bu limit bizim talebimiz ve kredi garanti fonunun kefalet limitine kadar olabilmektedir. Kredi garanti fonu kefalet verdiğinde bankada mali verilerimize ve istihbaratımıza baktığında bir sorun görmezse hayallerimizi süsleyen yatırımı yapabiliriz. Kredi garanti fonu kefalet verdi diye bize kesin kredi çıkar diyemeyiz. Bankanın da bize limit açması gerekir. Bu limitin açılabilmesi için sicilimizin düzgün olması gerekir. Sicilimiz bozuksa banka bize krediyi kullandırmak için gerekli olan limiti açmayabilir ve bizde acil nakit ihtiyacımızı karşılayamayabiliriz. Ayrıca hibe krediler için Avrupa Birliği Hibe Kredisi göz atabilirsiniz

Qnbfinansbank Kredi Garanti Fonu Gerekli Evraklar

Bankaların bize limit açabilmesi için sicilimizin kredi kullanmaya yeterli olması lazım. Kredi puanımız ve firmamızın kredi puanı bu durum büyük önem arz etmektedir. Kredi puanımız bizim kredi geçmişimizi ifade eder. Kredi geçmişimizde borçlarımıza ne derece sadık isek puanımız o kadar yüksek çıkar. Eskiden çekimiz yazılmış  firmamız vergi borcu veya sgk borcu var mıdır yok mudur bunların hepsi bizim hakkımızda araştırma yapılırken banka tarafından araştırılır ve bu araştırmalar bizim kredi çekip çekemeyeceğimizi belirler.