Ofis Kafe Açmak Kazandırır Mı ?

Ofis Kafe Açmak

Gelişen dünyayla birlikte yeni ve daha keyifli çalışma ortamları ortaya çıkmış durumda. Bu sayede insanlar, işlerini daha rahat ve keyifli bir biçimde yapabilmekte. Son dönemlerin dikkat çeken yeni çalışma ortamlarından biri de ofis kafedir. Ofis kafe açmak dünyada ve ülkemizde işi bilgisayar üzerinde olan onlarca farklı meslek grupları var, bunlar yazılımcı, tasarımcı, içerik üreticisi diye sıralanarak gidebilir. İşe giriş, bu meslek gruplarında çalışan kişiler genelde freelance ve buna bağlı olarak home office çalışma şekli ile çalışıyor. Veya en fazla bilgisayarını alıp kafeye, parka gidip açık havada işlerini gerçekleştirebiliyor.

Ofis kafe nedir ?

İşte bu biçimde çalışan kişilerin oldukça keyifli ve avantajlı bir çalışma ortamı ortaya çıkmış durumda. İnternet kafeleri bilmeyen yoktur, insanlar gidip orada belli sürelerde belli ücretler ödeyerek bilgisayar kullanabiliyor. İşte yeni ofis kafe isimli çalışma ortamında da işini bilgisayar üzerinde yapan kişiler, kendilerine en yakın ofis kafeye giderek burada kendilerine uygun şekilde hazırlanmış, her türlü araç ve gereç ile birlikte ücret karşılığında istediği kadar burada işlerini yapabiliyor.

Ofis Cafe Fikri

Ofis kafe modeli, dünyanın belirli ülkelerinde oldukça popüler hale gelmiş durumda. Ülkemizde de özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde bu çalışma ortamını tercih eden hatırı sayılır düzeyde bir kitle mevcut. Hal böyle olunca pek çok girişimcinin aklına ofis kafe açmak fikri gelmiş durumda. Bu konuyu düşünen girişimcilerin büyük bölümünün aklındaki en önemli soru, Türkiye’de ofis kafe açmak kazandırır mı? Bu soruya pek çok yönden çeşitli yanıtlar verilebilir. Türkiye’de bu konu ile ilgili fikirlerini beyan eden bilgisayar kullanıcıları, ofis kafenin oldukça tercih edilebilir bir çalışma ortamı olduğunu ve iyi bir hizmet verildiği takdirde pek çok kişinin severek kullanacağını ifade ediyor. Öte yandan ofis kafe açmak konusunda araştırma yapılırken karşımıza çıkan ve Türkiye’de bu çalışma ortamının mimarlarından olan Urban Station firmasının genel müdürü, ilginin çok iyi düzeyde olduğunu ve herkesin ofis kafelerden memnun olduğunu belirtiyor.

Yeni iş fikirleri

Ofis kafenin bilişim alanında çalışan kişiler için ciddi derecede azımsanmayacak avantajları vardır. Bilgisayar üzerinde çalışan kişiler, herhangi bir ofis kiralamak ve bunun önemli seviyedeki masraflarını karşılamak yerine, kendine uygun bir ortamda çok daha uygun fiyatlara ve kendi meslek dallarındaki kişilerle aynı ortamda çalışmayı tercih edebiliyor. İşte bu yüzden, ofis kafe açmak gibi bir düşünceniz varsa başlıca dikkat etmeniz hususlar bunlar olmalı. Müşterilere uygun ortamı sağlarsanız, gerisi çok rahat bir şekilde gelecektir.

Ayrıca ofis kafe açmak düşüncenizi hayata geçirirseniz, sadece bilişim çalışanlarını değil serbest çalışan herkesi etkileyecek bir ortam oluşturmanız da pek tabii önemli bir husustur. Dünya çapında ofis kafe açmak fikrini hayata geçiren girişimleri inceleyerek fikirler edinebilirsiniz.

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.