Odeabank Konut Kredisi

Odeabank Konut Kredisi

Odeabank konut kredisi hayallerimizdeki eve kavuşmamızı sağlayacak kredi imkanları sunuyor. Konut fiyatları çok yükseldi artık bu saatten sonra ev sahibi olmak hayal diye sakın düşünmeyin. Odeabank Türkiye’ de yeni açıldı ve konut faiz oranlarıyla diğer bankalar arasından adeta sıyrılıyor. Hükümetinde faiz oranlarını düşürmesi talebine karşılık bankalar yavaş yavaş faiz oranlarını düşürmeye başladı. Konut almak için kredi çektiğimizde faiziyle beraber neredeyse 2 ev parası öderken artık o dönemler bitti. Daha düşük faizle rahatça ödeyebiliriz.

Odeabank Konut Kredisi

Konut kredisi kullanmak için yapmamız gereken birkaç adım var. Bunlardan ilki bankaya giderek bireysel müşteri temsilcisi ile görüşmektir. Bireysel müşteri temsilcisi bizim kredi puanımızı inceler ve kredi kullanabilecek bir puanımız olup olmadığını kontrol eder. Bu kontroller sonucunda kredi için uygun bir puanımız var ise bir sonraki aşamaya geçilir. Eğer puanımız kredi çekmeye uygun değilse kredi kullanamayız sistem otomatik olarak ret eder. Kredi puanımız olumlu ise bireysel müşteri temsilcimiz maaşımızı kontrol eder. Maaşımızın yüksek olması gerekir. Maaşın yüksek olmasında demek istediğimiz maaşımız aylık ödeyeceğimiz taksit tutarlarının %60 ından daha fazla olmak zorundadır. Eğer maaşımız bu şartı karşılamıyorsa kredi ret edilir veya kredi kullanabilmek için kefil istenir.

Odeabank Konut Kredi Başvurusu

Kefil bulmak günümüz şartlarında zor bir durum fakat eğer bulabilirsek devlet memuru veya minimum 6 ay SGK pirimi kesintisiz yatırılmış bir çalışan bulmamız gerekir. Eğer bu şartları sağlayan kefil bulursak kredimizin onaylanması çok daha kolay olacaktır. Maaş şartını da sağladıktan sonra kredi artık banka tarafından sonuç bekleyecektir. Bu iki şartı da sağlamış olmamız kredinin kesin çıkacağı anlamına gelmiyor. Bankanın parayı ödeyeceğimize inanması gerekir. Burada da iş müşteri temsilcisi ve şube müdüründe ve genel müdürlükte bitiyor. Ayrıca hibe krediler Avrupa Birliği Hibe Kredisi için isterseniz göz atabilirsiniz

Odeabank Konut Kredi Faiz

Bütün onaylar verildikten sonra banka alacağımız evin üzerine ipotek koyar ve krediyi kullandırır. İpotek koyma işlemi bankanın alacaklarını garanti altına alma işlemidir. Banka eğer borcumuzu ödemezsek ipotek koyduğu evi satma gücüne sahiptir. Bundan dolayı taksitlerimize çok dikkat etmeli ve geciktirmemeliyiz. Gecikmeler puanımıza yansır ve zor bir duruma düşüp acil paraya ihtiyaç duyduğumuzda kredi kullanamayız.