Mc Donalds Bayilik Şartları 2016

Mc Donalds Bayilik Şartları

Tartışmasız dünyanın en büyük fast-food zinciri olan McDonald’s, ülkemizde de oldukça sevilen ve değer gören bir marka olma özelliğini taşıyor. Dünya çapında olduğu gibi ülkemizde de epey şubesi bulunan McDonald’s’ın bayisi olup kendi McDonald’s şubenizi açmak ister misiniz? Bayilerine büyük önem veren ve bu konuda dünyada öncü markalardan biri olan ABD’li fast-food zincirinin bayisi olmak büyük avantajları beraberinde getirirken, diğer yandan da bu markanın bayisi olmak için bir dizi teste tabii tutulmanız gerekmektedir. Zira Mc Donalds bayilik şartları oldukça kapsamlı ve geniş bir yelpazeden oluşmaktadır. Dilerseniz McDonald’s bayisi olmak için yapmanız gerekenlere kapsamlı bir biçimde bakalım. Dilerseniz sektördeki bir diğer firma Burger King Bayilik sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Mc Donalds Bayilik Açmak

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki, Mc Donalds bayilik şartları içerisinde en önemli konulardan biri eğitim ve kurslardır. McDonald’s bayiliği için başvuruda bulunan kişiler, uzun soluklu bir eğitim programına dahil olur ve bu eğitim programını başarıyla tamamlaması gerekir. McDonald’s’ın bu eğitim programları değişkenlik göstermekle beraber ortalama 6-8 ay arası sürmektedir. Her ne kadar uzun gibi görünse de bu eğitim programları sonucunda kişiler, McDonald’s bayisi açabilmek için gerekli olan teknik bilgiye, donanıma ve fiziksel özelliklere sahip olabiliyor. Mc Donalds bayilik şartları elbette bu eğitim programlarıyla da sınırlı değil. Zira McDonald’s’ı etkileyecek seviyede azimli, çalışmayı seven girişimci ruhlu olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra insan ilişkileri kuvvetli ve muhasebe konusunda bilgi sahibi olmanız da Mc Donalds bayilik şartları içinde yer alan şartlar arasındadır. Tüm bunların yanı sıra erkek adaylar, mutlaka askerlik görevini tamamlamış olmalı. Son olarak bir McDonald’s bayisi olmak için gereken düzeyde maddi güce sahip olmanız bayilik başvurunuzun kabul edilmesinde önemli rol oynayacaktır.

Mc Donalds Bayilik Alma

McDonald’s, bayisi olacak kişilerin güler yüzlü, kendine güvenen, planlama yapmayı bilen ve iyi gözlem yapabilen kişilerden oluşmasını ister. Ayrıca yeni teknolojileri ayak uydurmalı ve takım çalışmalarına yatkın olmalısınız. Mc Donalds bayilik şartları karşılandığı takdirde şirket yetkilileri, bayiliğin yapılacağı şubeyi ziyaret edip detaylı ve kapsamlı incelemelerde bulunup bunun sonucunda kararını verir. Bayiliğin işletileceği noktanın işlek bir yer olması ve iyi analiz edilmesi önem taşımaktadır.

McDonald’s Bayisi Olmanın Avantajları

Mc Donalds bayilik şartları karşılayan ve bunun sonucunda McDonald’s bayisi olmayı hak eden kuruluşlara bir lisans verilir ve bu lisansla beraber kuruluş, McDonald’s himayesi altına alınır. McDonald’s’ın global gücünden her bayi faydalanır ve bunun sonucunda bayinin gelişimi ile ilgili sürekli öneriler sunularak bu konuda katkı sağlanır. Böylece işletmede yaşanabilecek olumsuzluklar ve riskler, en düşük seviyede kalır. Mc Donalds bayilik şartları size göreyse ve bu işi ciddi anlamda yapmak istiyorsanız, McDonald’s kurumsal iletişim departmanıyla iletişime geçebilir ve bu isteğinizi iletebilirsiniz. Sonrasında uygulamanız gereken yönergeler size aktarılarak süreç başlatılmaktadır.

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.