Kredi Notum Düşükse Ne Yapabilirim

Kredi Notum Düşükse Ne Yapabilirim

Kredi notum düşükse ne yapabilirim soruları üzerine bu yazıyı yazma gereksinimi duyduk.  Kredi notum düşük diye kredi kullanamıyorum diyen ve bankalar bana kredi kullandırmaz ön yargısıyla dolu sayısız insan var. Evet, bankalar kredi notu düşük olan vatandaşlara ödemelerinde sorun yaşayacaklarını , geciktireceklerini düşünerek kredi kullanmasına izin vermemektedir. Bankaların bizlere güvenmesi bizim kredi çekebilmemiz yönünden önemlidir. Fakat kredi notumuz düşük olduğu için kredi çekemeyeceğiz diye bir şey yoktur. Bazı durumlar da bankalara güven verirsek kredi kullandırabilirler. Bunların neler olduğunu sizlere açıklayacağız.

Kredi Notum Düşük Araba Alabilir miyim

Kredi notunuz düşükse eğer yapabileceğiniz öncelikli şey ödemelerinizi zamanında yapmanız olacaktır. 1 tl bile geciktirdiğiniz de bu bizim kredi puanınızı olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Bu 3-4 aylık bir düzenli ödeme sonrası olabilecek durumdur.  Sizin acil bir şekilde kredi çekmeye ihtiyacınız varsa eğer çekeceğiniz kredi için teminat gösterebilirsiniz. Bu sizin kredi çekebilme ihtimalinizi arttıracaktır. Krediye teminat olarak gösterilen malların da krediye uygunluk şartlarını sağlıyor olması da gerekmektedir. Bir başka yapabileceğimiz şey de kefil göstermek olabilir. Kredi çekebilmemiz için göstereceğimiz kefilin kim olduğu da önemlidir. Örneğin devlet memuru bir kefil göstermemiz işimize yarayacaktır. Çekeceğimiz krediye göre seçtiğimiz kefilimizin gelirinin de yeterli olması önem taşır.

Kredi Notum Düşük Kredi Kartı Alabilir miyim

Kredi notumuzun düşük olmasından dolayı istediğimiz krediyi çekemiyorsak eğer gelirimizden daha düşük tutarlı bir kredi çekmek istememiz de işe yaracaktır. Gelir gider dengemizin uyumlu olması çekeceğimiz krediye ulaşmamızda yarar sağlar. Düşük tutarlı kredi çektiğimiz de ödeyebilme gücümüz artar. Ödemelerimizi de düzenli yaptığımız zaman kredi puanımız yükselir. Bu bize oldukça avantaj sağlayacak bir durumdur. Az limitli kredi çekmek çok daha kolaydır. Ayrıca bankaların az limitli krediler için kampanyaları da bulunmaktadır. Tabi ki bu kampanyalar , faiz oranları , vadeler bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Ayrıca hibe krediler için Avrupa Birliği Hibe Kredisi göz atabilirsiniz

Kredi Notum Düşük İpotekli Kredi Alabilir miyim

Kredi notu kredi değerlendirilmesi için tek kriter değildir. Bunu unutmamak gerekir. Kredi notunuzun yüksek olmasına rağmen kredi çekme talebiniz ret cevabı da alabilir. Nerede çalıştığınız , gelirinizin düzenli olup olmaması , bankalara başka ödemelerinizin olup olmadığı gibi daha saymadığımız sebeplerden ötürü de kredi çekme talebiniz onaylanmayabilir. Tam tersi de olabilir. Kredi notunuzun düşük olduğu durumlar da kredi çekme talebiniz onaylanabilir.