Kredi Garanti Fonu Kredisi

Kredi Garanti Fonu Kredisi

Kredi garanti fonu kredisi teminat sıkıntı çeken, kredi çekmek isteyip de teminat bulamayan kobiler ve esnaflar için mükemmel bir fırsat sunuyor. Kredi çekip işini büyütmek isteyen girişimciler bu krediye başvurabiliyor. Kredi garanti fonu bir devlet kurumudur ve söz konusu devlet kurumu girişimcileri yatırım yapmak isteyenleri desteklemek için kendi kefaleti vererek bankalardan kredi kullandırabilir.

Kredi Garanti Fonu Kredisi Başvuru

Kredi garanti fonuna başvurduğumuzda bizden bazı gerekli evraklar istenecektir. Bu evraklar firmamıza ait özel bilgilerdir. Firmamızın nasıl işlediğine dair, mali veriler ve istenecek diğer özel evraklardır. Bu evrakları tamamladığımızda Kredi Garanti Fonuna götürmemiz gerekir. Kredi garanti fonu evraklarımızı inceler. Kredi garanti fonu bir devlet kurumudur ve bu kurumun amacı kredi çekme sıkıntısını teminat yönünden çeken yani kredi çekmek isteyip de teminat bulamayan firmaların işine çok yarayabilecek bir kurumdur.

Kredi Garanti Fonu İletişim

Kredi garanti fonu teminat bulmamıza yardımcı olur fakat bize kendisi para vermez bunu bankalar aracılığıyla yapar. Biz kredi garanti fonuna başvurduğumuz da firmamız incelenir ve bir sonuca varılır. Eğer sonuç olumluysa kredi garanti fonu bize bankadan kredi çekebilmemiz için kefil olur. Kredi garanti fonu bize kefil olduğunda bankadan kredi çekebilmek için önemli bir şart olan teminat şartını yerine getirmiş oluruz. Kredi garanti fonunun kefil olması bize kesin kredi çıktı hemen parayı çekebiliriz anlamına gelmez. Kredi kullanabilmek için bir şartı yerine getirmiş oluruz. Firmamız adına kredi çekebilmemiz için sadece bir şart değil birden fazla şart vardır. Teminat bulmak bu şartlardan önemli bir şarttır fakat her şey değildir. Kredi kullanabilmemiz bankaya bağlıdır banka kredi kullanıp kullanamayacağımız konusunda son sözü söyler. Ayrıca hibe krediler için Avrupa Birliği Hibe Kredisi göz atabilirsiniz

Kredi Garanti Fonu Hazine Desteği

Kredi garanti fonu bize olumlu cevap verirse ikinci adım olarak bankaya başvurmamız gerekir. Bankaya kredi garanti fonunun kefaleti yani kefil olmasıyla gitmemiz gerekir. Kredi garanti fonu da kefil olduktan sonra banka firmamızı inceler. Bankalar mali verilerimize ve firmamızın borcunun ne kadar olduğuna dikkat ederler. Örneğin vergi veya sgk borcumuzun olması kredi çekmemizde zorluk çıkartabilir. Bankanın da onay vermesi durumunda kredi garanti fonu teminatı ile kredi kullanabilir firmamızın acil nakit ihtiyacını giderebiliriz.