KOSGEB Tarım Kredisi Nedir?

KOSGEB Tarım Kredisi Nedir?

Şüphesiz herkes kendi işini kurmak ve bununla birlikte kendi parasını kazanıp ülke ekonomisine katkı sağlamak ister. Bunu sadece bir girişim ile sınırlamamak gerekiyor. Zira tarım alanında da çiftçiler işlerini büyütmek ve daha iyi konuma gelmek ister. Fakat bu noktada en önemli konulardan biri maddiyattır. Maddi imkanlar olmadığı sürece yeni girişimlerin ortaya çıkması ve aynı zamanda iş geliştirmelerin yapılması oldukça zordur. İşte KOSGEB, kendi işini kurmak isteyenler veya işini büyütmek isteyenler için önemli derecede destekler ve krediler sunan bir kuruluştur.

1990’lı Yıllarda girişimcilere destek amacıyla kurulan KOSGEB, bugün artık tarım ile uğraşan çiftçilere bile ciddi manada destek sağlamaktadır. Bu desteklerin başında ise KOSGEB tarım kredisi gelmektedir. KOSGEB, işini büyütmek ve daha iyi noktaya gelmek isteyen çiftçilere çok avantajlı şartlar altında kredi sunmakta ve maddi anlamda büyük destek sağlamaktadır. Açılımı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı olan KOSGEB’in sunmuş olduğu tarım kredisi, çeşitli alanlara göre değişiklik göstermektedir. Öyle ki, hayvancılık veya diğer tarım alanları için çeşitli değişken krediler KOSGEB tarafından çiftçilere sunulmaktadır. Ayrıca Kosgeb Desteklenen Sektörler ve Kosgeb Hibe Kredileri içeriklerini inceleyebilirsiniz.

KOSGEB Tarım Kredileri

KOSGEB tarım kredisi, üstte belirttiğimiz konu başta olmak üzere birçok konuda değişkenlik göstermektedir. Sizin şuanda bulunduğunuz şartlar, yaptığınız işler ve yapacağınız işlerle birlikte hedefleriniz doğrultusunda KOSGEB tarafından size uygun olarak tarım kredisi sunulmaktadır. KOSGEB tarım kredisi ile 50 bin ve 100 bin lira şeklinde sizin istediğiniz şekilde 24 ay veya 36 ay şeklinde sıfır faizli krediler alabilmeniz mümkün. Alacağınız kredi ile tarım işinizi ciddi anlamda büyütebilir ve daha sonra kredinizi devlete rahatlıkla ödeyebilirsiniz. KOSGEB, ödeme konusunda da çiftçilere gerekli esnekliği sağlayıp bu konuda rahatlık sağlayabiliyor.

KOSGEB tarım kredisi ile işinizde ciddi avantajlar elde edebilirsiniz fakat kredi almak için belli şartları karşılamanız gerekmektedir. İşinizi iyi ve doğru bir şekilde yapıyor olmanız ve en önemlisi ekonomiye katkı sağlayacak bir yapıda çalışıyor olmanız, bu şartlardan sadece birkaç tanesi. KOSGEB, bu konuya ciddi şekilde önem veriyor olmalı ki kredi başvurusu yapan kişileri belli bir kursa tabii tutuyor. Bu kurs sonunda gerekli sertifikayı almaya hak kazandığınız takdirde KOSGEB tarım kredisi sizin olabiliyor.

KOSGEB Tarım Kredisi Başvuru

KOSGEB tarım kredisi almak istiyorsanız, KOSGEB’in resmi web sitesi olan http://www.kosgeb.gov.tr/ adresini ziyaret edebilir ve burada yer alan gerekli yönergeleri okuyarak atmanız gereken adımlar ve yapmanız gereken işlemler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra KOSGEB çağrı merkezi numarası olan 444 1 567’yi arayabilir ve merak ettiğiniz her konu hakkında yetkili ağızdan bilgi edinebilirsiniz. KOSGEB’in belli tarihler arasında başlattığı çeşitli avantajlı projelere de yine bu iletişim kanalları üzerinden ulaşabilirsiniz.

KOSGEB tarım kredisi ile ilgili bilgi almak için, alt kısımda bulunan yorum panelini kullanabilirsiniz. www.isegiris.com internet sitesi, ilanların sahibi bir site değildir. Sadece internet üzerinde var olan ilanları ve site iletişim adreslerinden sitemize başvuran firmaların ilanlarını paylaşmaktadır. Yapacağınız yorumlarda mail adresi kısmına doğru mail adresinizi giriniz. Firmaların tarafımıza başvurması halinde bu mail adreslerine yönlendirme yapılmaktadır. Yorum panelinde hiç bir şekilde kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız. Sitemiz üzerinde yapılan yorumlarda, sorumluluk yorum sahiplerinin olup, IP adresleri sistemimizde kayıt altına alınmaktadır.

2 yorum

  1. Hayvancilik yapmak istiyorum onun için krediye ihtiyacim var arazimde var tarim alanindada bisiler yapmak istiyorum krediye ihtiyacim var yardimci olabilir misiniz.

  2. Selamınaleykum iyi günler dilerim.benim hiç bir birikimim yok yani maddi olarak.hayvancılık yapmak istiyorum yani süt üzerine inek üzerinde iş kurmak istiyorum hem sütünde faydalanarak hemde süt ineklerimde alacağım buzağıları değerlendirmek istiyorum bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.aynı zamanda besi damımda yok köyüm boşaldı mera ve yaylım yerimiz haddinden fazla ama yosulluktan dolayı değerlendiremiyoruz.

Yorumlar kapatıldı.