İşe Giriş | isegiris.com - 12 Eylül 2019, Perşembe

Konut Kredisi 20 Yıl Vade

5 Şubat 2017
Konut Kredisi 20 Yıl Vade için yorumlar kapalı
1.384 kez görüntülendi

Konut Kredisi 20 Yıl Vade

Konut Kredisi 20 Yıl Vade

Konut kredisi 20 yıl vade ile artık kullanılabiliyor. Eskiden 10 yıla kadar vade yapılabiliyorken artık 20 yıla kadar vade yapılabilir ve taksitlerimiz maaşımızı geçmeyecek şekilde ayarlanabilir duruma geldi. Hem faizlerin düştüğü hem de vadelerin yükseldiği şu günlerde bu fırsat kesinlikle kaçırılmaması gereken bir fırsat. İlk defa bu şekilde kullandırılan konut kredisi için bir daha böle bir fırsat bulabilir miyiz gerçekten emin değilim. Ayrıca hibe krediler için Avrupa Birliği Hibe Kredisi göz atabilirsiniz

20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Başvuru

Konut kredilerinin faiz oranlarının bu kadar düştüğü günümüzde ev sahibi olmak artık eskisinden çok daha kolay. Daha önce kullandığımız konut kredilerinde maksimum 10 yıl vade yapabiliyorken artık 20 yıl vade yapabiliyoruz. 20 yıl vade bizim bütçemizi yani aylık ödeyeceğimiz taksitleri daha fazla azalttığı için herhangi bir zorluk yaşamadan aynı kira öder gibi ev sahibi olma ihtimalimiz artık var. Bu özellikli kredi devletinde desteğiyle yapıldığı için çok avantajlı bir kredi çeşididir. 20 yıl vade ile konut kredisi alabilmemiz için önceden belirlenmiş projelerden ev almamız gerekir. Her konut kredisi için maalesef bu krediyi kullanamıyoruz.

20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Hesaplama

20 yıl vadeli konut kredisi kullanmak için bize yakın banka şubesine giderek bireysel müşteri temsilcisinden detayları öğrenebiliriz. Müşteri temsilcisinden hangi evler için konut kredisi kullanabileceğimizi öğrenir ve evimizi kolayca seçebiliriz. Bankaya gittiğimizde yanımıza nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaportumuzu almamız gerekir. Bu belgelerle beraber ıslak imzalı maaş bordromuzu da yanımızda götürmemiz gerekir. Bu saydığımız belgelerde bizim özel bilgilerimiz bulunmaktadır. Bu belgeler üzerinden müşteri temsilcisi kredi çekip çekemeyeceğimizi sistem üzerinden kontrol eder.

20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Bankada kkb puanımız kontrol edilir ve geçmiş borçlarımız incelenir. Geçmişte kredi kartı veya kredi borçlarımızı nasıl ödediğimiz incelenir. Eğer borçlarımızı zamanında ödediysek herhangi bir icralık veya hacizlik bir duruma düşmediysek kredi puanımız yüksek çıkar. Kredi puanımız yüksek ise ve maaşımızda aylık ödeyeceğimiz kredi taksitlerine yetebiliyorsa müşteri temsilcimiz bankanın da onay vermesi halinde krediyi kullandırabilir. Bizlerde özlemini çektiğimiz, hayalini kurduğumuz evimize kavuşabilir ve kira derdinden kurtulabiliriz. Merak ettiklerinizi yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz, uzmanlarımız size mümkün olan en kısa sürede cevap vereceklerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.