İşbank Tüketici Kredisi

İşbank Tüketici Kredisi

İşbank tüketici kredisi hayallerimize ulaşmamıza ihtiyaçlarımızı karşılamamıza yardımcı oluyor. Uygun vade seçenekleri çok uygun faiz oranları ve farklı kredi seçenekleriyle ihtiyacımızı karşılıyor ve ödemelerimizi kolaylaştırıyor. Ayrıca hibe kredisi için 50 Bin Lira Hibe Kredi  göz atabilirsiniz

İşbank Tüketici Kredisi Faiz Oranları

İster birikmiş borçlarımızı kapatmak için kullanırız, istersek tatile çıkarız. İster sağlık için kullanırız istersek de o her zaman almak istediğimiz arabayı alabiliriz. Kredinin nereye kullanılacağı hakkında bir yasak getirmeyen İş bank Tüketici kredisi her ihtiyacımıza cevap olabilecek nitelikte bir kredi. Ayrıca 48 aya kadar vade yapılabilir olması kredinin geri ödemesi konusunda elimizi rahatlatıyor kolayca taksitlerimizi ödeyebiliyoruz.

İş Bankası Tüketici Kredisi Hesaplama

Kredi çekerken kredi taksit tutarları maaşımızın %60 ını geçmeyecek şekilde olmalıdır. Kredi taksitleri %60’ ı geçtiği takdirde banka kredi başvurumuzu reddedebilir. Bundan dolayı kredi taksit tutarlarımızı buna dikkat ederek ayarlayabiliriz. Ayrıca tüketici kredisinde maaşımız ne kadar yüksek gözüküyor ise ödeyebileceğimiz kredi taksit tutarı o kadar arttığından bundan dolayı çekebileceğimiz kredi tutarı o kadar arttığından yüksek tutarlı bir kredi çekmek istiyorsak aylık maaşımızın da yüksek olması gerekir.

İş Bankası Tüketici Kredisi Borç Sorgulama

Maaşımız düşükse kredi kullanamayız denemez. Kredi taksit tutarlarının daha  düşük yapabilmek için vadeyi arttırabiliriz. Vadeyi arttırdığımızda ödeyeceğimiz toplam faiz tutarı da artar bunu dikkate alarak vadeyi arttırmamız gerekir. Daha yüksek bir kredi daha yüksek bir vade seçeneği bize daha yüksek bir faiz ödemesi getirir. Daha düşük bir kredi daha düşük bir vade ise bize daha düşüz faiz ödemesi getirir. Yani faize duyarlıysak fazla faiz ödemek istemiyorsak vadeyi düşük tutmamız faydamıza olacaktır

İş Bankası Tüketici Kredisi Dosya Masrafı

Yapı kredi tüketici kredisi için yapmamız gerekenler çok basit. Herhangi bir Yapı Kredi şubesine nüfus cüzdanı , ehliyet veya pasaportumuzla başvurabiliriz. Başvurumuzu bireysel müşteri temsilcisinden numara alarak yapacağımızı unutmayalım. Bireysel müşteri temsilcisi bizden Tc kimlik numaramızı ister ve Tc kimlik numarası aracılığıyla kkb puanımızı sorgular. Kkb puanı bizim bankalarla olan ilişkimizi gösterir. Yani eski dönemden kredi çekmiş miyiz  kredi kartı kullanmış mıyız kullanmışsak gecikme veya takip sıkıntısı yaşamış mıyız bunları sorgular ve ortaya bir puan çıkartır. Ortalama 1200 civarındaki bir puan için iyi bir puan denebilir.