İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Diğer tüm bankalarda olduğu gibi İş Bankası kredi kartı başvurusunda da birtakım şartlar bulunmaktadır. Öncelikle İş Bankasına kredi kartı başvuru işlemini yapabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmalısınız. İş Bankası, kredi kartı başvuru işlemi sırasında kredi notunuzu, gelir ve borç durumunuzu da öğrenmek ister ve buna göre bir limit belirler. Kredi kartı limitiniz; maddi durumunuz, iş durumunuz ve yaşınıza göre değişiklik gösterecektir.

İş Bankasına Kredi Kartı Başvurusunda Nasıl Bulunulur?

İş Bankası’nın belirlediği şartlara uyduğunuzu düşünüyorsanız hemen en yakın İş Bankası şubesinden, çağrı merkezinden veya internet bankacılığından kredi kartı başvuru işlemini yapabilirsiniz. İş Bankası Maximum kredi kartınızın size en yakın şubeye gelmesini istediyseniz, İş Bankası kredi kartınız 10 gün içinde şubenize gelecektir. Eğer kredi kartınızın ev veya iş yeri adresinize teslim edilmesi talebinde bulunduysanız, kredi kartınız en geç 28 günde adresinize ulaşacaktır. Biraz önce verdiğimiz bilgiler azami teslimat sürelerine ilişkin olup kredi kartınız elinize daha erken de size teslim edilebilir.

İş Bankası Kredi Kartı Çeşitleri

Başvuru yaparken neden kredi kartı kullanmak istediğiniz çok önemlidir çünkü Türkiye’nin ilk özel bankası olan İş Bankası’nda ihtiyacınıza göre tam 8 farklı kredi kartı çeşidi bulunmaktadır.  Bu kredi kartı çeşitlerinden en yaygın olanları ise Maksimum Kart ve İş’te Üniversiteli kredi kartıdır. Bunlardan ilki genel kullanım için tasarlanmıştır. İş’te Üniversiteli kredi kartı ise daha çok üniversite öğrencilerinin kullanımı için tasarlanmıştır. İş’te Üniversiteli kredi kartının hem aidatlı hem de aidatsız olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır. İş’te Üniversiteli kredi kartının limiti Maximum Kart’a göre daha düşüktür.

İş Bankası Kredi Kartı Avantajları

  • İş Bankası kredi kartı ile Cinemaximum gişelerinden alacağınız sinema biletleri için sadece 8 TL ödersiniz. Bu kampanya sadece saat 12.30’a kadar olan tüm ilk seansları kapsamaktadır. Bu kampanya ile sadece 2D, 3D ve IMAX filmleri indirimli olarak izleyebilirsiniz.
  • İş Bankası Maximum kredi kartı ile giyim alışverişlerinizde Maximum üye iş yerlerinden 2 ila 10 taksit imkanından yararlanabilirsiniz.
  • MACFit’te Maximum kartınızla 6 aylık sözleşme yaptığınız taktirde fazladan 2 aylık MACFit üyeliği de hediye edilir.
  • İş Bankası kredi kartınızı, Müzekart olarak da kullanabilirsiniz. Maximum kartınızı kullanarak T.C. Kültür Bakanlığı’na bağlı olan müze ve ören yerlerine bir ay boyunca ücretsiz olarak giriş yapabilirsiniz.

Not: İş Bankası kartları ve başvuru işlemleri hakkındaki bu yazı bilgilendirme amacı taşımaktadır. Daha detaylı bilgi için İş Bankası web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.