İş Bankası Kosgeb Kredisi

24 Ocak 2017
İş Bankası Kosgeb Kredisi için yorumlar kapalı
1.026 kez görüntülendi

İş Bankası Kosgeb Kredisi

İş Bankası Kosgeb Kredisi

İş bankası kosgeb kredisi esnafa, firmalara, şahıs firmalarına kosgeb destekli kredi kullanmaları için yardımcı oluyor elini rahatlatıyor. Kosgeb kredilerini işbank üzerinden kullanabiliyoruz. Kosgebe başvurarak rahatça kredi kullanabilir işbank ayrıcalığıyla hibe kredinin tadını çıkartabiliriz. İşbank Türkiye de kurulan ilk bankalardandır ve köklü bir bankadır bundan dolayı kosgeb kredisini buradan kullanmayı tercih etmemiz gayet doğal ve mantıklıdır. Ayrıca başbakanın da açıkladığı üzere hibe krediler için Avrupa Birliği Hibe Kredisi göz atabilirsiniz

İş Bankası Kosgeb Kredisi Gerekli Evraklar

Kosgeb kredileri için firmamızın mali verilerinin iyi durumda olması lazım. Eğer firmamızın durumunu sürekli kontrol etmemişsek, firma sürekli zarar yazmışsa kosgeb kredisi bizlere çıkmayabilir. Vergi sgk borcumuzun olması kosgeb hibe kredisinin çıkmaması için bir başka neden olarak gösterilebilir. Kosgeb bu ülkeye faydalı işler yapabilecek düzgün çalışmış devlete borcunu düzgün ödemiş, kaçak yasa dışı işler yapmayan firmalar arar ve bu kişileri ön plana çıkartır. Kosgebe başvurduğumuzda bir havuza girmiş oluruz. Bu başvuru havuzunda kimlerin seçileceği kimlerin seçilmeyeceği yapılan istihbarat yani firmamız için yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkar. Firmamız da ciddi bir sıkıntı yoksa kosgeb bizi o havuzdan seçebilir ve kredimize onay verebilir.

İş Bankası Kosgeb Kredisi 0 Faiz

Kredimiz onaylandığında sıra bankayı tercih etmeye gelmiştir. Kosgeb kredisi çıkmadan önce bir bankadan limit belirleyerek kredinin çıkmasını beklemek daha mantıklıdır. Fakat eğer kosgeb kredisi çıktıktan sonra yapacaksak bu işi işimiz biraz sıkışabilir. Firmalara limit oluşturmak uzun ve yoğun bir süreçtir. Banka da hakkımızda istihbarat yapar. Burada istihbarat ile anlatılmak istenen firma ve firma ortaklarının geçmişte kullandığı kredileri nasıl ödediği ve firma üzerinde herhangi bir olumsuzluk olup olmadığını araştırır. Eğer bir sıkıntı yoksa limitimizi oluşturur ve kosgeb kredisini kullanabiliriz. Kosgeb bize para vermez bize sadece kredi kullanabilmemiz için onay verir. Fakat bu onay bankalar üzerinde kesin bu limiti çıkarmalısın diye bir zorunluluk oluşturmaz. Kosgeb bankalara şunu der eğer krediyi kullandırırsan faizin bir kısmını ben ödeyeceğim ya da faizin tamamını ben ödeyeceğim gibi hibe destekleri olur. Fakat bankalar üzerinde bu firmaya krediyi çıkart ya da şu firmaya limit oluştur demek gibi bir yaptırım yetkisi yoktur. Sadece ödemelerimize yardımcı olur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.