İng Bank Tüketici Kredisi

İng Bank Tüketici Kredisi

İng Bank tüketici kredisi diğer bankalara kıyasla daha farklı ve daha verimli bir sistemle kredi kullandırıyor ve ihtiyaçlarımızı giderebilmek için büyük bir fırsat sunuyor. Bu fırsatı değerlendirebilir ve ihtiyaçlarımızı İng Bank tüketici kredisi üzerinden karşılayabiliriz. İng Bank tüketici kredisi için en yakın İng Bank şubesine giderek başvuruda bulunabilir ve ihtiyaçlarımızı giderebiliriz. Ayrıca hibe krediler için Devlet Destekli Hibe Kredi göz atabilirsiniz

İng Bank İhtiyaç Kredisi – Artan Taksitli

Kredi taleplerimizi bireysel müşteri temsilcisi aracılığıyla yapabiliriz. Bireysel müşteri temsilcimiz bizim TC kimlik numaramız üzerinden kredi puanımızı sorgular. Kredi puanımızın yüksek olması borçlarımızı zamanında, gecikmesiz bir şekilde yatırdığımızı gösterdiğinden kredi kullanabilmemiz olanaklıdır. Kredi puanımız düşük gelirse kredi kullanmamız zorlaşır. Kredi puanımızın düşük olması geçmiş dönemde kredi borçlarımızı, kredi kartı borçlarımızı zamanında ödemediğimizi ve hatta belki de hiç ödemediğimizi gösterir. Bankalar bu durumu gördüğünde kredi verme konusunda temkinli davranır ve krediyi kullandıramayabilirler.

İng Bank İhtiyaç Kredisi

Kredi puanımızın düşük olması kredi çekemeyeceğimizi göstermez. Kredi puanımız düşükse banka bize güven konusunda bir sıkıntı yaşar. Bu güven sorununu aşabilmek için teminat yapımızı güçlendirebiliriz. Teminat yapısının güçlendirilmesi kefil bularak olabilir. Kefil krediyi geri ödememizi garanti altına alır. Biz ödemezsek krediyi kefil ödeyeceğinden kredi çekerken kefil bulmamız bize avantaj sağlar. Kefil ararken dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. En önemlisi kefilin aylık bir maaşı olması gerekir. Eğer kefili devlet memuru bulabilirsek çok daha iyi olur. Devlet memurluğu garantili bir iştir. Her ayın aynı günü maaşın yatırılması devlet garantisindedir. Bundan dolayı kredi başvurularımızda puanımız düşükse devlet memuru bir kefil bulursak çok işimize yarayabilir. Sadece devlet memurları kefil olursa kredi çekebiliriz demek yanlış olur. Sigortası minimum 6 ay yatırılmış bir çalışanda kredi kullanabilmemize yardımcı olabilir.

İng Bankası Tüketici Kredisi Faiz Oranları

İng Bank tüketici kredileri puanı düşük olanı ve puanı yüksek olanı aynı kefeye koymaz. Puanı düşük olanları daha yüksek bir faiz oranında, puanı yüksek olanı ise daha düşük bir faiz oranında kredi kullandırır. Bunun anlamı puanımız ne kadar yüksekse kredi kullandığımızda, krediyi geri öderken cebimizden faize daha az para çıkacaktır demektir. Merak ettiğiniz her şeyi yorum kısmına yazabilirsiniz.