Halkbank Taşıt Kredisi

Halkbank Taşıt Kredisi

Halkbank taşıt kredisi hayalimizdeki aracı karşımıza çıkartıyor. Hayallerimizde ki araca ulaşmak için Halkbanksından araç kredisi kullanarak sahip olabiliriz. Eğer toplu taşımadan çok sıkıldık ve kısa mesafelere gereksiz taksi paraları veriyorsak Halkbank bütün bu dertlerimizi bitirecek taşıt kredisi çıkartıyor. Halkbank taşıt kredisi 48 aya kadar vade sunuyor ve taksitlerde 48 aya bölünce çok az kalıyor ödemede hiçbir sıkıntı yaşamıyoruz.

Halkbank Taşıt Kredisi Hesaplama

Bir devlet bankası olan Halkbank vatandaşın araç hayallerine yardımcı olmak için araç kredisi çıkarttı. Araç kredisine araç almak isteyen herkes başvurabiliyor ve hayallerine kavuşmak için bir adım atabiliyor. Halkbank taşıt kredilerinin en güzel yani vadeleri 48 aya kadar çıkartabiliyor olmamızdır. Alacağımız araç 0 araç olursa kredi kullanabilme ihtimalimiz daha da yükseliyor. Çünkü 2. El araçtan ziyade sıfır araç alımına bankalar daha yatkındır. Sıfır araçta herhangi bir sorun bulunmadığından araç işimizi daha kolay görebilir. Sıfır araç almak istiyorsak ve paramız eksikse aracın değerinin %60 ına kadar kredi kullanabiliriz ve araç sahibi olabiliriz.

Halkbank Taşıt Kredisi Faizleri

Sadece sıfır araç için kredi kullanılmamaktadır ayrıca ikince el araç alımı içinde kullanılabilir. Bankalar genel anlamda ikinci el araç kredilerinde aracın maksimum 5 yaşında olmasını ister. Eğer almak istediğimiz ikinci el araç 5 yaşından büyükse kredi kullanamayabiliriz. Kredi kullanabilmek için 5 yaşından daha küçük araç seçmemiz bize fayda sağlayacaktır. Araç sahibi olabilmek için yapmamız gereken tek şey en yakın Halkbank şubesine gitmektir. Şubeye gittiğimizde bireysel müşteri temsilcisinden numara alarak işlemlerimizi kolayca yapabiliriz. Bireysel müşteri temsilcimiz bize araç kredisi kullanabilmek için gerekli bütün mevzuatı anlatacaktır ve bizde bu sayede araç hayalimizi gerçekleştirebileceğiz. Ayrıca hibe krediler için Devlet Destekli Hibe Kredi göz atabilirsiniz

Halkbank Taşıt Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Şubede bireysel müşteri temsilcimiz bizim kimlik numaramız üzerinden kredi puanımızı sorgular ve kredi puanımızın kredi çekmeye elverişli olup olmadığını kontrol eder. Kredi puanımız kredi çekmeye elverişli ise alacağımız aracı kontrol eder ve görmek ister çünkü bir sonraki aşamada banka arabaya rehin koyar ve krediyi o şekilde kullandırır. Fakat kredi puanımız düşük yani sicilimiz bozuk ise maalesef kredi kullanamayız.