Halkbank Kosgeb Kredisi

Halkbank Kosgeb Kredisi

Halkbank kosgeb kredisi devlet destekli faiz hibeli yada tamamı hibeli kredilerdir. Devlet, bir devlet bankası olan halkbank üzerinden zaman zaman çıkarttığı avantajlı kredilerle esnafı kobileri düşünerek onlara kredi kullandırır ve bu kredileri de bazen geri ödemesiz bazen de faizsiz olarak kullandırır. Kosgeb kredileri firmalar için düşünülmüş bir kredidir ve bu krediler kendi ihtiyaçlarımız için kullanılan krediler değildir. Yani bireysel ihtiyaçlarımız için kosgeb kredisi kullanamayız. Firmamızı büyütmek, firmamızın ihtiyaçlarını gidermek için kullanabiliriz.

Halkbank Kosgeb Kredisi Sıfır Faiz

Kosgeb kredileri devlet tarafından desteklendiği için avantajlı kredilerdir. Bu avantajlı kredileri esnaflar firmalar esnaf olmak isteyen firma kurmak isteyen kişiler kullanabileceği gibi hali hazırda firması olan kişilerde firmaları için kullanabilirler. Türkiye’de kobileri geliştirmek firmaların daha fazla üretim yapmasını sağlamak yaşanılan finansal krizlerden etkilenmeden, daha doğrusu firmaların krizleri batmadan atlatabilmesi için devletin bazen hibe bazen de faiz hibesi gibi çeşitli kredilerde firmaları desteklemesidir kosgeb kredilerin en önemli özelliği. Kosgeb kullanmak her firmanın hayalidir. Çünkü firmalar kosgeb kredileri sayesinde çok ucuz faiz oranlarıyla kredi kullanırlar hatta bazı kredilerde geriye ödeme bile yapmazlar devlet borçlarını hibe eder. Ayrıca diğer hibe krediler için Devlet Destekli Hibe Kredi göz atabilirsiniz

Halkbank Kosgeb Kredisi Gerekli Evraklar

Kosgeb kredileri firmalar için büyük avantaj sağlar peki bu tür kredileri kullanmak için ne yapılması gerekir. Sorunun cevabı çok basittir. Firmalar bu tür kredileri kullanmak için öncelikle kosgebe üye olmalıdır. Kosgeb veri tabanına bilgiler girildikten sonra kosgeb üyelikleri onaylanmalıdır. Kosgeb üyeliği onaylanan firmalar çalıştıkları bankalardan limit açmalıdır ve bu limiti hazırda bekletmelidir. Bankadan limit açılması için bankalardan nakit kredi kullanır gibi bir sıra işlemden geçerler. Firma üzerinde nakit kredi kullanıyor gibi bu işlemler yapılır. Banka firmamıza limit tanımlarsa ve kosgebden beklenen kredi haberi gelirse hemen krediye başvurmalıyız. Kredimiz onaylanırsa onay kağıdı ile beraber bankaya başvururuz. Daha önceden hazır olan limitimiz üzerinden banka bize kosgeb kredisini kullandırır. Devlet kosgeb kredisi çıkarttığı zaman detayları ile beraber kamuoyuna bilgi verir.Eğer devletin açıkladığı kosgeb kredisi faizsiz olarak çıkarsa banka bizden herhangi bir faiz talep etmez direk faizi devletten keser. Yani devlet nasıl bir kosgeb kredisi çıkartırsa bankada o şekilde hazır limitimiz üzerinden krediyi kullandırır.