İşe Giriş | isegiris.com - 12 Eylül 2019, Perşembe

Halkbank Dost Hesap

10 Şubat 2017
Halkbank Dost Hesap için yorumlar kapalı
1.264 kez görüntülendi

Halkbank Dost Hesap

Halkbank Dost hesap

Halkbank dost hesap zor zamanımızda yanımızda olan ATM den bile nakit ihtiyacımızı karşılayabildiğimiz destek kredisidir. Dost hesap vadesiz hesabımıza tanımlanan kredili bir limittir. Bu limit ister bireysel ister firma olsun her ikisi içinde aynı mantıkla işler. ATM kartımızla acil nakit ihtiyacımızı karşılayabilir ihtiyaçlarımızı dilediğimiz saat ve günde anında giderebiliriz. Ayrıca hibe krediler için Avrupa Birliği Hibe Kredisi göz atabilirsiniz

Halkbank Dost Hesap Şartları

Halkbank dost hesap eksiye düşebileceğimiz artıya çıkabileceğimiz bir hesaptır. Bu hesap eksiye düştüğü gün kadar bize ay sonunda faiz yansıtır. Bu faizlerin kesinlikle her ayın son günü tahsil edilmesi gerekmektedir. Eğer ayın son günü faiz tutarı kadar para yatırmazsak kkb puanımız veya firmamızın puanı bu durumdan çok olumsuz etkilenir. Dost hesap kullanıyorsak faizlerini kesinlikle geciktirmemeliyiz. Ayrıca dost hesap yılda en az 1 kere pozitif olmalıdır. Yani artıyı görmelidir yılda en az 1 kere. Bankalarda ki dost hesap işleyişi her bankada hemen hemen aynı prosedürler ile işler.

Halkbank Dost Hesap İçin Gerekli Belgeler

Halkbank dost hesap için en yakın Halkbank şubesine giderek kobi müşteri temsilcisi ile görüşmemiz gerekir. Kobi müşteri temsilcisi bizim bilgilerimizi TC kimlik numaramız üzerinden veya vergi levhamız üzerinden vergi kimlik numarası ile sorgular ve bizim kredi notumuzu belirler. Daha önce yaşamış olduğumuz olumsuz bir durum var mı, yazılan ödemediğimiz çek veya borcumuz var mı, hacizlik veya icralık bir durum yaşamış mıyız bunların hepsini kontrol eder. Eğer belirttiğimiz gibi herhangi bir hacizlik icralık durumumuz yoksa borçlarımızı da zamanında ödeyip herhangi bir sorun yaşamadıysak dost hesap açılabilir ve acil nakit ihtiyacımızı karşılayabileceğimiz işlemi anında yapabiliriz.

Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Eğer kredi puanımız düşü çıktıysa yani belirttiğimiz gibi çekimiz yazılmış icralık bir borç geçmişimiz varsa dost hesap açamayabiliriz. Fakat bu durumda düzgün bir kefil bularak veya ipotek göstererek kısacası teminat göstererek dost hesap açabilir ve dost hesabımızı kullanabiliriz. Teminat gösterirsek kesin kredi çıkar gibi bir yargıda bulunamayız fakat teminat kişilerin ve firmaların ödemeye istekli olduklarını gösterir bundan dolayı banka teminat gösteren kişilere kredi çıkartmayı ne kadar kkb leri kötü olsa da eğer sistem ve genel müdürlük onay verirse kredi kullandırabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.