Garanti İhtiyaç Kredisi

Garanti İhtiyaç Kredisi

Garanti ihtiyaç kredisi acil nakit ihtiyacımıza garanti çözümler üretiyor. Uygun faiz oranları ve esnek ödeme seçenekleriyle hayallerimizi süsleyen ihtiyaçlarımızı sağlıyor. Garanti ihtiyaç kredisini kullanmak için yapmamız gereken tek şey nüfus cüzdanı,kimlik fotokopisi veya pasaportumuz ile en yakın garanti şubesine giderek bireysel müşteri temsilcisi ile görüşmektir. Bireysel müşteri temsilcisi kredi hakkında bizi bilgilendirir ve krediyi nasıl kullanabileceğimiz hakkında bilgi verir. Ayrıca hibe kredi için Devlet Destekli Hibe Kredi  göz atabilirsiniz

Garanti İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Garanti ihtiyacımıza garanti kredi istiyorsak kkb puanımızın kredi kullanabilir seviyede olması gerekir. Kkb puanımızın ne olduğu merak ediyorsak bunu şu şekilde açıklayabiliriz. Geçmiş kredilerimiz,  borçlarımız, kredi kartlarımız kısacası bankalarla olan borç ilişkimiz nasılmış bunu açıklar. Örneğin kredi kartımızı gecikmeli ödediysek veya takibe düştüysek, hacizlik olduysak sistem bizim puanımızı düşürür, borçlarımızı düzgün ödemediğimizi algılar ve kredi çekmek için gerekli kkb puanımız düşer. Düşük kkb puanı ile kredi çekmemiz zordur. Eğer acil nakit ihtiyacımız varsa veya ev almak istiyorsak yani ilerde kredi kullanmak gibi bir planımız varsa kkb puanımızı düşürecek işlemler yapmamalıyız.

Garanti İhtiyaç Kredisi Başvuru

Garanti ihtiyaç kredisine başvurduğumuzda kkb puanımız yüksekse krediyi kullanabiliriz. Kkb puanımızın yüksek olması geçmiş dönemde bulunan borçlarımızı gününde ödediğimizi herhangi bir gecikme yaşamadığımızı gösterir. Gecikme veya takip yaşamadıysak kkb puanımız yüksek çıkabilir. Kkb puanımızın yüksek çıkmasıda kefilsiz teminatsız ihtiyaç kredisi kullanabileceğimizi, bireysel müşteri temsilcimizin de onayıyla acil nakit ihtiyacımızı karşılayabileceğimizi gösterir.

Garanti İhtiyaç Kredisi Faizleri

Eğer kkb puanımız düşükse yani gecikme veya takip yaşadıysak geçmiş borçlarımızda kredi kullanamayız denemez. Acil nakit ihtiyacımız var ve kredi puanımız düşükse kredi kullanabilmek için kefil bulmamız istenebilir bireysel müşteri temsilcimiz tarafından. Eğer banka kefil ile kredi kullandırmak isterse yapmamız gereken şey devlet memur yada en az 6 ay sigortası kesintisiz yatan bir kefil bulmaktır. Devlet memuru garantili memurluk, garantili iş olduğu için ve her ayın aynı gün maaşının yatırılması devlet güvencesinde olduğundan dolayı kefil olduğunda kredinin çıkma ihtimali yükselir. Fakat devlet memuru bulamıyorsak en az 6 ay sigortası kesintisiz bir şekilde yatmış bir çalışanda bize kefil olabilir ve acil nakit ihtiyacımıza çare olacak ihtiyaç kredisini kullanmamıza fayda sağlayabilir.

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.