Garanti Bankası Konut Kredisi

9 Şubat 2017
Garanti Bankası Konut Kredisi için yorumlar kapalı
1.155 kez görüntülendi

Garanti Bankası Konut Kredisi

Garanti Bankası Konut Kredisi

Garanti bankası konut kredisi ülkemizin içinde bulunduğu konut avantajlarından birisidir. Garanti konut kredilerinde vadeyi uzattı faizleri düşürdü. Dilersek 20 yıl vade 0,79 faiz ile kullanırız, dilersek de 10 yıl vade 0.45 faiz ile kullanabiliriz. Hem vadelerde yapılan düzenleme hem de faiz oranlarının düşürülmesi ile konut satışlarında büyük bir talep olacağa benziyor.

Garanti Bankası Konut Kredisi Faiz İndirimi

Konut kredileri uzun vadeli kredilerdir ve uzun dönemli düşünmek gerekir krediyi .Güveneceğimiz bir işimizin olması gerekir ki böle bir borç yükünün altına girebilelim. 10 yıl, 20 yıl gibi vadeler çok uzun vadelerdir bundan dolayı işimizden emin olduktan sonra bu borca girmeliyiz. Çünkü eğer borcumuzu ödeyemezsek banka konut kredisi kullandığımız konut üzerinde hak sahibi olabilecek ve konutu satarak borcunu tahsil edebilecektir. Ödediğimiz paraların boşa gitmemesi için elimizi rahatken ara ödemelerde veya birkaç taksit önceden ödeyerek borcumuzu azaltmamız mantıklı olacaktır.

Garanti Bankası Konut Kredisi Ara Ödeme

Konut kredisi kullanmak istiyorsak maaşımızın yüksek olması gerekir. Eğer tek başımıza bizim maaşımız yetmiyorsa eşimizin maaşını da ek olarak gösterip toplam maaşımız üzerinden krediye başvurabiliriz. Banka eşimizin maaşını da krediye kabul ederse eşimizi de kefil olarak alacaktır ve onun da kredi altında imzası bulunacaktır. Evimizi ipotek ettirirken eşimizin izni olması mecburidir. Eş muvafakatnamesi adlı belge bize ve eşimize imzalatılır. Yeni yasaya göre eşinin rızası olmadan sadece kendi adımıza bile evi ipotek versek tek başımıza karar veremiyoruz. Ev ortak kullanım alanı olarak varsayıldığından dolayı eş rızası zorunlu hale gelmiştir.

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru Sonucu Sorgulama

Konut kredilerinde vadelerin 20 yıla çıkması sahip olmak istediğimiz evleri satın alma ihtimalimizi arttırıyor. Konut fiyatlarının yüksek olmasından dolayı maaşımız 10 yılda taksitlere yeterli gelemeyebiliyordu. Fakat artık vadeler 20 yıl olduğundan dolayı ev sahibi olabilir hayallerimizde ki eve kavuşabiliriz. Eşimizin de maaşını kredi için gösterebiliriz ve sahip olduğumuz maaşı yani eve giren nakit parayı yüksek gösterebiliriz. Konut fiyatı ve üzerine gelecek faizi hesaplayıp önceden 10 yıla bölüyorduk artık 20 yıla bölerek kredinin red çıkmasını engeller ve ev sahibi olabiliriz. Ayrıca hibe krediler için Avrupa Birliği Hibe Kredisi göz atabilirsiniz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.