Freelance Editör Olmak

Freelance Editör Olmak

İnternet çok büyük bir ortam ve bu ortamın her geçen gün daha da büyümesiyle kaynak ihtiyacı da artmaktadır. Kaynaktan kasıt nedir? Diye soracak olursanız, şöyle ifade edebiliriz; şuanda dünya genelinde halihazırda interneti kullanan büyük bir kesim, araştırma yapmak ve bir şeyler öğrenmek için bu platformu kullanıyor. Hal böyle olunca insanların araştırma yaptığı konulara yanıt bulması için çeşitli içerikler oluşturulması ve kaliteli şekilde yayınlanması gerekiyor. İnternette para kazanmanın yolları denildiğinde ilk sırada gösterilen editörler, bu iş için biçilmiş kaftandır.

Bizde bu yazımızda içerik editörü olmayı hedefleyenlere freelance editör olmak ile ilgili detaylı ve bir o kadar kapsamlı bilgiler vermeye çalışacağız. Konuya dalış yapmadan önce hatırlatmak isteriz ki, internetten Para Kazanma ve Evde Forex ile Para Kazanma Yolları gibi makalelerimizi de inceleyebilirsiniz.

Freelance Editör Olmak İçin Hangi Bölüm Okunmalı?

Freelance editör olmak isteyenlerin çoğunluğu bu soruyu sormakta. İnternette para kazanmanın yolları arasında gösterilen editörlük işi için üniversitelerin medya, iletişim, habercilik vb. bölümlerini okumanız size önemli derecede artı sağlayacaktır. Fakat üniversite okumak çok şart veya olmazsa olmaz değildir. Olursa önemli bir artı sağlar, fakat olmazsa da bu işi yapamayacağım gibi bir düşünceye kesinlikle kapılmayın.

Freelance editör olmak ve internette para kazanmanın yolları bulmak için öncelikle yazım kurallarına çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Yani TDK tarafından belirlenmiş olan Türkçe yazım kurallarına uymazsanız, editör olamazsınız. Diğer taraftan açıklayıcı ve bilgilendirici içerikler üretebiliyor olmanız da adeta hayati önem arz etmektedir. Yazmış olduğunuz içerikler, okuyucu tarafından rahatça okunabilmeli ve kavranabilmeli. Anlam bozuklukları, yanlış cümle kurma vb. gibi hatalar yaptığınız takdirde isterseniz 10 üniversite bitirin, hiçbir zaman tam bir freelance editör olmak hayalini gerçekleştiremezsiniz.

İnternette Para Kazanmanın Yollarını Araştırma

İnternette para kazanmanın yolları ile ilgili araştırma yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, ilgili işin size uyup uymadığıdır. Yani eğer doğru ve düzgün bir anlatım yeteneğiniz yoksa freelance editör olmak size göre bir şey değildir. Freelance editör olmak için internetten editörlük ilanlarını araştırabilir ve ilgili ilanlara başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayriyetten sitemizin alt kısmında bulunan yorum bölümüne istenen bilgileri ve yaşadığınız ili yazarak gönderdiğiniz takdirde editör arayan kuruluşlara sizi yönlendirmemize zemin hazırlayabilirsiniz.

Maddi konulara da değinelim isteriz. İnternette para kazanmanın yolları arasında neredeyse ilk sırada bulunan editörlük işi ile ayda 2000 TL ile 3500 TL arası para kazanmanız mümkün.

Freelance editör olmak ile ilgili bilgi almak için, alt kısımda bulunan yorum panelini kullanabilirsiniz. www.isegiris.com internet sitesi, ilanların sahibi bir site değildir. Sadece internet üzerinde var olan ilanları ve site iletişim adreslerinden sitemize başvuran firmaların ilanlarını paylaşmaktadır. Yapacağınız yorumlarda mail adresi kısmına doğru mail adresinizi giriniz. Firmaların tarafımıza başvurması halinde bu mail adreslerine yönlendirme yapılmaktadır. Yorum panelinde hiç bir şekilde kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız. Sitemiz üzerinde yapılan yorumlarda, sorumluluk yorum sahiplerinin olup, IP adresleri sistemimizde kayıt altına alınmaktadır.

19 yorum

 1. Merhaba,
  Yazılı ve sözlü iletişimimin iyi olduğunu düşünmekteyim. Kendimi ve fikirlerimi doğru şekilde ifade ederim.

  Editörlük işi ile ciddi olarak ilgilenmekte, en azından denemek istemekteyim. Konu ile ilgili haberlerinizi bekliyorum.

 2. İyi günler bu zorlu hayat şartında para kazanmak elbette zor. Siz para kazanmak için bir teklif sunmuşsunuz ben gönüllüyüm kendime güvenim tam ve aradığınız kriterlere uygun olduğuma eminim benim ile iletişime geçmenizi bekliyorum. Teşekkürlerimi sunuyorum saygılarımla

 3. Merhaba
  Kitap okumayı, araştırma yapmayı yeni bilgiler öğrenmeyi aç biri olarak bu iş beni çok heyecanlandırdı.Aradığınız kişi benim.Siz de emin olmak için bana ulasmalısınız.? Benim zamanımı verimli bir şekilde degerlendirmeye yazdıkça çoğalmaya sizinde editöre ihtiyacınız var.Aynı amaçta birlikte yürümek dileğiyle iyi günler.

 4. İngilizce öğretmenliği mezunuyum. Çeşitli yazı ve makale çeviri çalışmalarında bulundum ve ileri derecede konuşma ve yazma bilgisine sahibim. Bilgisayar teknolojileri alanı ile ilgiliyim.

 5. Merhaba,ben Bahçeşehir Üniversitesi İletişim-Medya bölümü mezunuyum,daha önce bir moda dergisinde editörlük yaptım,bu işi son derece doğru bir şekilde yapabileceğime inanıyorum,iletişime geçerseniz çok sevinirim,iyi günler dilerim.

 6. Merhaba, iletişim fakültesi mezunuyum. Yazım kuralları, kısa ve öz anlatım, ses kaydından yazı yazma ve yazılmış metin üzerinde düzeltme yapma (redaksiyon) konularında oldukça iddialıyım çünkü TBMM Tutanak Hizmetleri Başkanlığında, son üç yılı başkan yardımcılığı olmak üzere yirmi bir yıl görev yaptım. Bilgisayar konusunda deneyimliyim. Benimle çalışmak yapılan işin kalitesini yükseltecektir diyor, iyi günler diliyorum.

Yorumlar kapatıldı.