İşe Giriş | isegiris.com - 18 Eylül 2019, Çarşamba

Finansbank Konut Kredisi

7 Şubat 2017
Finansbank Konut Kredisi için yorumlar kapalı
1.214 kez görüntülendi

Finansbank Konut Kredisi

Finansbank Konut Kredisi

Finansbank Konut Kredisi 20 yıl vadeye kadar vadeyi uzatabileceğimiz bir kredi türüdür. Dilersek 10 yıl 0.45 olarak da kullanabilir dilersek de 20 yıl 0,79 faiz olarak kullanabiliriz. Konut kredilerinde devletinde desteğiyle beraber ülkemizin içinde bulunduğu zor günleri hep beraber atlatabilmek için bir milli birlik hareketi olarak değerlendirilebilir. Ekonomimizi ayağa kaldırmak için lokomotif sektörlerimizden olan inşaat sektörünü tekrar ayağa kaldırmak ve ev sahibi olmak isteyenlerin de ev alımlarını kolaylaştırmak için devletinde desteğiyle konut kredilerinde şok kampanyalar her geçen gün artıyor.

Finansbank Konut Kredisi Hesaplama

Tam 20 yıl vadeye kadar kredi kullanabileceğimiz konut kredilerinde taksitlerimizi 240 aya bölebilmemiz ödeyeceğimiz taksitlerin daha düşük olmasını sağlıyor ve elimizi rahatlatıyor. Maaşımızı geçmeyecek şekilde taksitleri ayarlayabilir dilediğimiz gibi faiz oranıyla kullanabiliriz. 20 yıl vade de borcumuzu ödemek istersek 0,79 faiz oranıyla, 10 yıl vade istersek 0,45 faiz oranı gibi Türkiye’ de neredeyse hiç duymadığımız faiz oranlarıyla kredi kullanabilir hayallerimizde ki konuta sahip olabiliriz. Konut sahibi olmanın çok zor olduğu konut fiyatlarının çok yüksek olduğu günümüzde konut alabilmek için altın tepsiyle bir fırsat devlet desteğiyle karşımıza çıkıyor.

Finansbank Konut Kredisi Birikim Hesabı

Konut kredisi kullanabilmek için bankanın bireysel müşteri temsilcisi ile görüşmemiz gerekir. Bireysel müşteri temsilcisi konut kredisi alabilmek için kkb puanımızı kontrol eder ve puanımızın konut kredisi kullanmaya uygun olup olmadığına karar verir. Kkb puanımız bizim borç geçmişimiz olarak nitelendirilebilir. Kredi puanımızın uygun olması konut kredisi bize kesin çıkar anlamına gelmez. Bu durumda önemli olan kriterlerden birisi de maaşımızdır. Maaşımızın kredi taksitlerini karşılayabilecek bir düzeyde olması gerekir. Eğer maaşımız karşılamıyorsa puanımız ne kadar yüksek olursa olsun kredimiz reddedilebilir. Ayrıca hibe krediler için Avrupa Birliği Hibe Kredisi göz atabilirsiniz

Finansbank Konut Kredisi Yapılandırma

Maaş bordromuzu kredi başvurusunda bulunacağımız zaman yanımızda götürmemiz gerekir. Maaş bordromuz bizim aylık aldığımız maaşımızı gösterir. Aldığımız maaşın tamamını krediye ayıramayız bunu kanunlar engeller ve bankalarda bu konuda çok titizdir. Maaşımızın en fazla %70 ini kadar kredi çekebiliriz. Çekeceğimiz kredi eğer bize yetmiyorsa kredi vadelerini yükseltebiliriz. Kredi vadelerinin yükselmesi kredi çektiğimiz tutarın taksitlerini de düşüreceğinden işimizi görebileceğimiz krediyi kullanabiliriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.