Emekliye Düşük Faizli Kredi

Emekliye Düşük Faizli Kredi

Emekliye düşük faizli kredi artık bankalar tarafından verilebiliyor. Bankalar emeklilerin kendi bankalarından maaş alması amacıyla düşük faizli krediler veriyor. Hem uygun vade hem de düşük faiz imkanı için size en yakın banka şubesine gidebilirsiniz. Emekli müşteri temsilcisi veya bireysel müşteri temsilcisi ile görüşmemiz krediye başvurmamız için yeterlidir. Ayrıca hibe kredileri için Avrupa Birliği Hibe Kredisi göz atmanızı tavsiye ederiz.

Emekliye Kredi Müjdesi 2016

Emekli maaşımızı kredi için başvurduğumuz bankaya taşımamız gereklidir. Emekli maaşı devlet güvencesi altında garanti maaş olduğundan dolayı banka her ay gelecek paranın direk kendi şubelerinden yatırılmasını ister. Ayrıca devletten para geldiği an kredinin taksitine keseceği için emekli maaşını bankaya taşımayı zorunlu olarak gösterir veya kredinin bir şartı olarak gösterir. Emekli maaşları her ay aynı gün hesabımıza kesin geçtiği için kredi almamız kolaydır.

Emekliye Kredi Veren Bankalar

Emekli maaşlarının garanti hesabımıza yatıyor olması kredinin çıkması için büyük kolaylık sağlar fakat her şey buna bağlı değildir. Krediye başvurduğumuzda kesin çıkar diye bir şey diyemeyiz. Kredinin çıkması için kkb puanımızın yani kredi puanımızın yüksek olması gerekir. Kredi puanı nasıl yükseltilir diye soracak olursak onun da cevabı çok basit. Bankalara olan borçlarımızı düzgün zamanında ödersek kredi puanımız hep yüksek olur bizde ne zaman krediye başvursak olumlu sonuçlanır. Kredi puanımız düşükse kredi çekmemiz zorlaşır. Kredimiz otomatikman red yer. Kredimizin red yemesi kredi puanımızı düşürür bundan dolayı kredimiz red olursa bir daha bir daha yani ard arda krediye başvurmamamız gerekir. Puanımızı daha fazla düşürmemek adına aradan 2-3 ay geçmesini beklememiz gerekir.

Emekliye Kredi Başvurusu

Emeklilerin ihtiyaç kredisi kullanması diğer kişilere göre çok daha kolaydır. Maaş bordrosu gibi bir evrak hazırlamamıza gerek kalmadan krediye direk başvurabiliriz. Maaş bordromuz hemen sgk sisteminden ulaşılabilir durumdadır. Hemen TC kimlik numaramızla sorgulanır ve ne kadar aldığımız kuruşu kuruşuna görüntülenebilir. Maaşımız kredinin çıkıp çıkmaması için çok önemlidir. Bunun nedeni ise başvurduğumuz kredinin aylık taksitleri bizim maaşımızın %60 ını geçemez. Yani taksitlerimiz 600 lira maaşımızda 900 lira ise başvurduğumuz kredi red edilir. Bundan dolayı ne kadar yüksek maaş alıyorsak o kadar yüksek kredi çekebiliriz.

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.