Denizbank Kosgeb Kredisi

Denizbank Kosgeb Kredisi

Denizbank kosgeb kredisi esnafın yanında ve esnafın acil nakit ihtiyacını karşılamak için devlet desteğiyle beraber fark yaratıyor. Devlet esnafı desteklemek için kendi kurduğu kurumlar aracılığıyla kredi kullandırabiliyor. Bunlardan birisi de kosgeb kredileridir. Kosgeb kredileri faiz hibesi ya da kredinin tümüne hibe gibi şartlarla kullandırılabiliyor. Devlet hazineden yani aslında kendi cebinden krediyi karşılayabilir yada belli kısmını karşılayabilir. Bu işlemi de devlet bünyesinde kurulan kuruluşlar üzerinden bankalar aracılığıyla kullandırabilir.

Denizbank Kosgeb Kredisi Başvurusu

Denizbank kosgeb kredisini kullanabilmek için yapmamız gereken birkaç adım bulunmaktadır. Önceliklle kosgebe üye olmalıyız. Evraklarımızı hazırlayarak kosgebe giderek üye olmalı ve üyelik numarası oluşturmalıyız. Kosgebe üye olduktan sonra denizbanka giderek firmamıza kredi limiti çıkartmalıyız. Kredi limitinin çıkarılması nakit kredi kullanmak gibi aynı prosedür ve aynı işlemlerden geçer. Firmamızın kredi kullanabilir puanı olması gerekir.

Denizbank Kosgeb Kredi Hesaplama

Kosgeb kredisi kullanmak istediğimizde, kredimizi onaylarsa işlemlerimiz bitmemiş oluyor. Kosgep kredimizi onaylasa bile bu krediyi kullanabilecek banka bulmamız gerekir. Bu bankalardan biriside denizbank olabilir. Denizbank firmamızın mali verilerini inceler. Vergilerimizi sgk borçlarımızı inceler ve herhangi bir gecikmemiz varmı yokmu kontrol eder. Firmamızın daha önceki dönemlerde yazılan çekleri varmıdır kontrol eder. İcralık veya hacizlik geçmişimiz varmı kontrol eder. Sadece firmayı incelemekle kalmaz ayrıca firma ortaklarınında kredi puanını ve borçlarını sorgular. Ayrıca hibe krediler Avrupa Birliği Hibe Kredisi için göz atabilirsiniz

Denizbank Kosgeb Kredi

Firma hakkında yapılan araştırlamalar sonucunda herhangi bir olumsuzluk bulunmazsa kredimiz onaylanabilir. Fakat işlemlerimiz burada bitmemiştir. Krediyi kullanabilmek için teminat göstermemiz istenebilir. Bazı bankalar kefalet ile yani sadece imzamızla ticarei kredi kullandırabilmektedir. Fakat bazı bankalar maalesef sadece imzamızla kredi kullandırmamaktadır. Sadece imzamız yeterli gelmiyorsa teminat olarak gayrimenkul veya taşıt gösterebiliriz. Gayrimenkul olarak ev, arsa, tarla gösterebiliriz. Yasal değerlerinin çıkmasını istediğimiz tutarlardan daha fazla olması kaydıyla ipotek bulmamız gerekebilir. Teminat yapısını da çözersek artık kosgebin kredisini kullanabilir. Kosgebten daha önce aldığımız onay ile beraber bankaya başvururuz ve daha önceden limit açtırdığımız bankadan kredimizi kullanabiliriz. Kosgeb kredileri bazen faiz hibeli bazen faiz indirimli bazende tamamen hibe olarak karşımıza çıkabilir. Bize hangi kredi çıktıysa yani kosgeb tarafından hangi tür kredimiz onaylandıysa banka da o şekilde kredimizi çıkartır.