Denizbank Esnaf Kredisi

Denizbank Esnaf Kredisi

Denizbank esnaf kredisi esnafı dertlerini bitirmeye kararlı. Kredi garanti fonu ile anlaşma yapan Denizbank kgf üzerinden kredi kullandırabiliyor. Kredi garanti fonu kredi çekmek isteyen fakat teminat gösteremeyen esnaflara kefil olarak kredi kullandırabiliyor. Kredi garanti fonunun kefaletinin alınması aynı bir ipotek göstermek veya aracımızı rehin vermeye benzer. Eğer biz borcumuzu ödemezsek kredi garanti fonu ödeyeceğinden kgf herkese kefil olmaz.

Denizbank Esnaf Kredisi Nasıl Alınır

Denizbank kredi garanti fonu ile anlaştı ve kredi çekmek isteyen fakat teminatı olmayan esnafa kredi fırsatı sundu. Kredi garanti fonu üzerinden esnaf kredisi kullandırabiliyor. Kredi garanti fonu üzerinden Denizbank aracılığıyla kredi kullanmak isteyen kişiler krediye başvurabiliyor. Denizbank esnaf kredisi için yapmamız gereken ilk olarak kredi garanti fonuna başvurmaktır. Kredi garanti fonu eğer firmamızı uygun bulursa Denizbank’ a yönlendirir. Eğer Denizbank’ da uygun görürse acil nakit ihtiyacımızı karşılayacak olan esnaf kredisini kullanabiliriz.

Denizbank Esnaf Kredi Başvurusu

Kredi garanti fonuna başvurduğumuzda öncelikle dosyamız incelenir. Kredi garanti fonunun firmamızı incelemesinin nedeni bir devlet kurumu olan kredi garanti fonunun bize kefil olmasıdır. Teminat bulamadığımız için kredi garanti fonu bize kefil olursa ancak kredi çıkabilmektedir. Dosyamız incelenir daha önce firmamızda borcumuzu ödemediğimiz yada yazdığımız çeki ödemediğimiz bir durum yaşamış mıyız kontrol eder . Ayrıca devlete olan bir borcumuz var mı örneğin icra dairelerine, vergi dairelerine ya da Sgk’ ya herhangi bir borcumuz var mı sorgulanır. Eğer herhangi bir borcumuz yada firmamız ile ilgili sıkıntı yaşadığımız, yaşayabileceğimiz herhangi bir sıkıntı yoksa Kredi garanti fonu bize onay verebilir.Ayrıca hibe kredi için Avrupa Birliği Hibe Kredisi göz atabilirsiniz

Denizbank Esnaf Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Kredi garanti fonu kredi kullanmamıza onay verirse Denizbank’ a başvurmamız gerekir. Denizbank da aynı şekilde vergi numaramız ile veya Tc kimlik numaramız ile firmamızı inceler. Bankalara ne kadar borcumuz olduğunu veya borcumuz var mı yok mu bunları araştırır. Ayrıca devlete herhangi bir borcumuz var mı yada geçmiş borçlarımızı nasıl ödemişiz bunların hepsini kredi puanımız yardımıyla görebilir. Kredi puanı kkb puanı olarak da adlandırılır. KKb puanımız bankalara olan kredi geçmişimizi yani borç geçmişimizi gösterir ve bu puan kredi kullanırken dikkate alınır. Bundan dolayı kredi çekmek istiyorsak kkb puanımıza dikkat etmemiz gerekir.