Avrupa Birliği Destek Kredisi

Avrupa Birliği Destek Kredisi

Avrupa birliği destek kredisi Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığının bir kuruluşu olan TKDK(Tarım ve kırsal Kalkınmayı  destekleme kurumu Türkiye cumhuriyeti adına Avrupa birliğine katılım önce mali yardım aracı olan Ipardın tarımda kalkınmak tarım ürünlerinin çeşitliliğini arttırmak için tarım alanında yatırım yapmak isteyenlere hibe desteği sağlıyor. Tarımsal ve Kırsal kalkınmayı desteklemek için çıkarılan Avrupa birliği destek kredisi , avrupa birliğine katılımdan önce  kırsal yardım adı altında ipard kredileri sağlanıyor. Hibe kredi için 50 Bin Lira Hibe Kredi göz atabilirsiniz

Avrupa Birliği Teşvik Kredisi

Avrupa birliği destek kredisine ister şahıs firmaları ister anonim ister limited hangi firma isterse başvurabiliyor. Hayvancılık alanında et ve süt üretimini arttırmak yada bu işle uğraşmak isteyenler İpard kredisine başvurabilir. Tarımla uğraşmak isteyenler için ise meyve ve sebze ile su ürünleri işlemesi yapmak isteyen kişiler başvurabilir. Ayrıca çiftlik sahibi olan yada çiftlik sahibi olmak isteyen çiftlik faaliyetlerini çeşitlendirmek isteyen kişiler İpard hibe destek kredisine başvurabilir.

Avrupa Birliği Hayvancılık Destek Kredisi

Avrupa birliği destek kredisi işe yatıracağımız paranın tamamını vermez. Yapacağımız işin maliyetini biz hesaplarız projemizi hazırlarız ve ortaya bir maliyet çıkar. Bu maliyetin tamamı yani %100 ü ipard tarafından karşılanmaz. İpard çekmek isteğimiz kredinin %50 ile %65 oranında bir kısmına hibe desteği sağlar. Geri kalan kısmını kendi sermayemizden karşılamamız gerekir. Bundan dolayı bu işi yapmamız için sadece ipard desteğini değil kendi paramızı da kullanmamız gerekir yani bir sermayemiz olması gerekir. Fakat eğer istenirse ipard kredisini kullanacağımız bankayla anlaşarak kredi kullanabiliriz. Bu durumda İpard bankaya bir  niyet mektubu verir ve kredi kullanmamız kolaylaşır. Niyet mektubuyla İpard kurumunun arkamızda olduğu yazılı hale gelir ve bankada bu niyet mektubuna güvenerek krediyi bize sağlar.

Avrupa Birliği Destek Kredileri Nasıl Alınır

Avrupa birliği destek kredisi için projemizi hazırladıktan planımızı yaptıktan ve maliyeti çıkarttıktan sonra krediye başvurabiliriz fakat sadece proje hazırlamak yetmiyor Avrupa birliği destek kredisi için. Kredi puanımızın da kredi çekebilir seviyede olması gerekir. Kredi puanımızın kredi çekebilir seviyede olması demek eski kredilerimizi kredi kartlarımızı kısacası borçlarımızı düzenli ödeyip ödemediğimizi kontrol  edilir ve bu işlemlerde kredi çekebilme konusunda önemlidir.

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.