Avrupa Birliği Hibe Kredisi

Avrupa Birliği Hibe Kredisi

Avrupa birliği  hibe kredisi çiftçiler için ve çiftçi olmak isteyen kişiler için nakit para ihtiyacını karşılıyor. Hibe kredisi olarak çiftçilerimize yardım ediyor çiftçi olmak isteyenlere de bir umut ışığı oluyor. İpard hibe kredisi olarak da bilinen Avrupa birliği destek kredisi Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı ile işbirliği yaparak hibe kredisini kullandırıyor.Bir diğer hibe kredisi için Kosgeb Hibe Kredileri göz atabilirsiniz

Avrupa Birliği Hibe Kredileri

Avrupa birliği hibe kredisi hem uygun vadeli olması hem de projenin belli bir kısmının hibe olarak  bize vermesi elimizi gerçekten çok rahatlatıyor. İpard kredisine başvurduğumuzda Avrupa birliği parayı direk bize vermez. Biz projemizi götürürüz proje kabul edilir. Kabulden sonra biz harcama yaptıkça Avrupa birliği bize para verir ve %60 ‘ına kadar bu parayı verir. Örneğin projemizde çıkarttığımız maliyet 100.000 TL(Yüzbintürklirası) ise bize bu paranın 60.000 TL’sini (altmışbintürklirası) verir. Bu para ödemede bizim projemize harcadığımız paraya karşılık verilir.

Avrupa Birliği Hibe Kredi Şartları

Biz projeyi yaparken harcayacağımız para yetmez ise Avrupa Birliğinin ‘de desteği ve  ile ayrıyetten tarım gıda ve hayvancılık bakanlığınında onayıyla kredi kullanabiliriz. Banka Avrupa birliğinin desteğini ve gıda tarım ve hayvancılık bakanlığının desteklediği bir projeye kredi çıkartmak konusunda daha anlaşıylı olacaktır ve elimizi rahatlatacak şekilde kredi kullanabiliriz. Bu kullandığımız kredi hibe kredisi ile karıştırılmamalıdır yani faiziyle beraber geri ödemesi olacaktır. Sadece projenin %60 ına kadar kullandığımız paranın geri ödemesi olmayacaktır ve karşılığında faiz ödemeyeceğiz.

Avrupa Birliği Hibe Kredileri Hayvancılık

Krediyi kullanabilmek için normal kredi kullanır gibi kkb puanımızın yani kredi puanımızın kredi kullanabilir seviyede olması gerekir. Kkb puanının yanında projemizin güvenilirliği ve karlılığı da çok etkilidir. Projemiz güvenilir ve karlı ise kkb puanımızda yüksek ise hibe krediye başvurabilir ve hayallerimizi gerçekleştirecek projeyi gerçekleştirebiliriz. Kkb puanımız düşük ise bir kefil bularakta başvurabiliriz. Kefil konusunda devlet memuru veya minimum 6 ay sigortası kesintisiz olarak yatmış bir çalışan bulursak kefil konusunda rahat olabilirz. Çünkü eğer kredi çıkmıyorsa kefilin puanına ve çalıştığı yere dolayısıyla maaşına bakılacaktır. Bundan dolayı memur yada 6 ay kesintisiz sigortası yatmış bir çalışan hayallerimizi süsleyen hibe kredi için fayda sağlayacaktır.

1 yorum

Yorumlar kapatıldı.