Akbank Taşıt Kredisi

Akbank Taşıt Kredisi

Akbank taşıt kredisi sayesinde artık hayallerimizde ki araca sahip olmak çok kolay. Hemen internet, mobil veya şubelerden başvurabiliriz.Size tavsiyemiz en garanti seçenek olan şubeden başvurmaktır. Şubede birebir müşteri temsilcimiz ile muhatap oluruz ve bundan sonraki süreçte kredinin çıkmasından kredinin ödenmesine kadar aynı kişiyle muhatap oluruz ve istediğimiz konuda yardım alabiliriz. Hibe kredi için Devlet Destekli Hibe Kredi göz atabilirsiniz.

Akbank Taşıt Kredisi Hesaplama

Taşıt kredilerinde önemli nokta sadece araç alımında kullanılabilmesidir. İhtiyaç kredisi gibi olmayan taşıt kredileri sadece taşıt ihtiyacımızı karşılar. Bu olumsuz kısıtlayıcı bir durumdur fakat taşıt kredilerinin ihtiyaç kredileriyle kıyaslandığında faiz oranları daha düşüktür. Faiz oranlarının düşük olması daha az faiz ödememiz  yani daha az cebimizden para çıkması anlamına gelmektedir. Cebimizden daha az para çıkması daha arabayı alırken anında kar ettiğimizi göstermektedir.

Akbank Taşıt Kredisi Faizi

İkinci el veya sıfır taşıt kredileri olarak ikiye ayrılır taşıt kredileri. İkinci elde 5 yıla kadar araç için kredi çıkabilir. 2012 model bir araç almak amacıyla kredi kullanmak istiyorsak son senedeyiz diyebiliriz. 2011 model araçlar için şu an kredi çıkmamakta veya daha zor kredi çıkmaktadır. Arabanın yaşı ne kadar çok ise alınacak risk o kadar fazla olduğundan dolayı banka kredi çıkarma konusunda zorluk çıkartabilmektedir.

Akbank Taşıt Kredisi Oranı

Araç kredilerinde 48 aya kadar vadelendirilebilme imkanı bulunmaktadır. İhtiyaç kredilerinde 36 aya kadar çıkarılabilen vade seçeneği araç kredilerinde 48 ayı bulmakta ve buda daha düşük taksit ödeyebilme olanağı getirmektedir. Daha düşük taksit ödemek istiyorsak vadeyi olabildiğinde fazla yapmamız gerekir. Vadeyi uzattığımızda daha fazla faiz ödeyeceğimizi unutmayalım. Vade ne kadar uzun olursa ödeyeceğimiz faiz o kadar yüksek olacaktır bundan dolayı dengeli bir faiz oranı ve vade seçeneği seçmeliyiz.

Akbank Taşıt Kredisi Alma Şartları

Şubeye gittiğimizde bireysel müşteri temsilcimizle görüşmemiz gerekir. Bireysel müşteri temsilcimiz bize kredi konusunda yardımcı olacaktır. Alacağımız aracın değerini araştırır ve bizim kredi puanımızı sorgular. Kredi puanımız bizim kredi geçmişimiz demektir bir anlamda. Kredi geçmişimiz düzgün ise kredi çekebilme ihtimalimiz o kadar yüksek olur. Aracın ise 2012 model ve daha yüksek olması bizim için bir avantajdır. Hem kredi puanımız düzgün hem de araç modeli yüksek ise bankada izin verirse hayalimizde ki araca kavuşabiliriz.