Akbank Taşıt Kredisi

Akbank Taşıt Kredisi

Akbank taşıt kredisi ÖTV oranının yükseldiği son zamanlarda araba sahibi olabilmeniz için sizlere çok avantajlı imkanlar sunuyor. Hayalinizi kurduğunuz araca sahip olmak için bütçenizi zorlamanıza gerek yok. İster 0 kilometre araç olsun isterse 2. El araç olsun fark etmeden taşıt kredisi almanızda Akbank yanınızda. Anında internet üzerinden Akbank taşıt kredisine başvurabilir veya yüz yüze iletişimden yanaysanız en yakın Akbank şubesine başvurabilirsiniz.

Akbank Taşıt Kredisi Hesaplama

Akbank taşıt kredisi faizi oranları da tam cebimize iyi gelecek türden. 48 aya kadar vade yapabilmemiz çok önemli çünkü çekmek istediğim kredinin taksit tutarı gelirimin yüzde 50 sin den fazla olmamalıdır. Gelire bakılırken hane halkı aylık ortalama geliri alınabilmektedir.   Bu yüzden krediye nasıl başvurduğumuz çok önemlidir ve ödeme seçeneklerinin fazla olması önem taşımaktadır. Tabii vadeyi uzatmanın avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Bu dezavantajı çektiğimiz kredi tutarından daha fazla para ödemek zorunda kalmamızdır. Buradan da anlayacağımız gibi taksit sayımızı ne kadar artırırsak cebimizden o kadar çok para çıkacaktır. Şunu da bilmemiz gerekir ki kredi çektikten sonra ara ödemeler yaparak kredimizi tekrardan yapılandırabiliriz.

Akbank Taşıt Kredisi Oranı

Taşıt kredisi adı üzerinde sadece taşıt alımlarında kullanabileceğimiz bir kredi türüdür. Başka amaçlarla kredi çekmek istiyorsak bankaların diğer kredi seçenekleri hakkında bilgi almak için şubelere uğrayabilir veya internet üzerinden de bilgi alabilirsiniz.  Ayrıca taşıt kredisi çekebilmek için 18 yaşından büyük olmamız gerekmektedir. Kredi detayları yukarı da anlattığım gibi olmakla beraber başka aranan şartlar da bulunmaktadır. Bunların en önemlisi bizim kredi geçmişimizdir. Tüm finansal geçmişimizin ortak bir kuruluşta toplanarak analiz edilmesi sonucu oluşan puanlama sistemine kredi puanı denmekte.  Bu kredi puanımız ne kadar yüksekse bize kredi çıkması bir o kadar kolay olur. Kredi çekmemiz de ki en büyük etken olan kredi puanımıza dikkat etmeliyiz. Bunu nasıl yapacağız diye merak ediyorsak hemen anlatıyım bu çok kolay. Bankalara olan borçlarımızı takip edip düzenli ödediğimiz de herhangi bir sorunla karşılaşmayız. Diyelim ki  puanımız düşük geldi o zaman da yapmamız gereken şey 3-4 ay borçlarımızı düzenli ödemek. Düzenli ödemelerimizi yaptıktan sonra kredi için tekrardan başvurabiliriz. Ayrıca hibe krediler için Avrupa Birliği Hibe Kredisi göz atabilirsiniz