20 Yıllık Konut Kredisi

20 Yıllık Konut Kredisi

Türkiye’de özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde ev fiyatları gerçekten el yakmakta. Hal böyle olunca ev almak için farklı yollara başvurmak gerekiyor. Bu yolların başında elbette ki banka kredisi geliyor. Yapılan araştırmaya göre son yıllarda konut kredisine ilgi yüzde 50 seviyesinde artış göstermiş durumda. Pek çok insan ev almak için konut kredisi çekmek durumunda kalıyor. Bizde bu yazımızda en çok tercih edilen konut kredisi olan 20 yıllık konut kredisi ile ilgili bilgiler paylaşmaya çalışacağız. Ayrıca 2016 Konut Kredisi Veren Bankalar ve Arsa Almak İçin Kredi gibi içeriklere de bakabilirsiniz.

20 Yıllık Konut Kredisi Detayları

Dilerseniz en öncelikle neden 20 yıllık konut kredisi popüler? Sorusuna cevap arayalım. Bilindiği üzere konut kredileri ciddi anlamda yüksek meblağlar içeriyor ve bu meblağları faiz ile birlikte kısa sürede geri ödemek çok mümkün olmayabiliyor. İşte başta bu sebep olmak üzere, bunun gibi sebeplerden ötürü 20 yıl vadeli konut kredisi, en popüler kredi türleri arasında yer alıyor. Diğer yandan bu kredinin faiz oranından da bahsetmeden geçmeyelim. Banka kredilerinin genelinde büyük bir öneme sahip olan faiz oranları, 20 yıllık konut kredilerinde vadenin uzun olmasından ötürü biraz yüksek seviyededir.

Öyle ki; 20 yıllık konut kredisi, yüzde 1.14 faiz oranından başlayarak yüzde 1.19 faiz oranına kadar gitmektedir. Bu faiz oranı, vade süresiyle değişebilmesinin yanında kredi tutarı ile de değişebilmektedir. Bahsetmiş olduğumuz faiz oranları, 100 bin TL tutarındaki krediler için geçerlidir. O yüzden doğru faiz oranını öğrenmek için istediğiniz kredi tutarına göre araştırma yapmanız gerekmektedir.

20 Yıllık konut kredisi ile ilgili bilmeniz gereken bir diğer önemli detay ise herkese verilmiyor olması. Yani bu krediyi alabilmek için ciddi bir teminat ve gelir sunmanız gerekmektedir. Kredi notunuz da bu noktada ciddi rol oynayacaktır. Eğer bankalara herhangi bir borcunuz veyahut gecikmiş ödemeniz varsa bu direkt olarak kredi notunuza olumsuz olarak etki eder ve zaten alması zor olan 20 yıl vadeli konut kredisini bu şartlar altında almanız imkansız hale gelebilir.

20 Yıllık Konut Kredisi Veren Bankalar

Şuanda 2016 güncel verilere göre 20 yıllık konut kredisi, 3 banka tarafından sunulmaktadır. Bu bankalar arasında en uygun faiz oranını Denizbank sunarken, sonrasında sırası ile Garanti Bankası ve Şekerbank gelmektedir.

20 Yıllık konut kredisi ile ilgili bilgi almak için, alt kısımda bulunan yorum panelini kullanabilirsiniz. www.isegiris.com internet sitesi, ilanların sahibi bir site değildir. Sadece internet üzerinde var olan ilanları ve site iletişim adreslerinden sitemize başvuran firmaların ilanlarını paylaşmaktadır. Yapacağınız yorumlarda mail adresi kısmına doğru mail adresinizi giriniz. Firmaların tarafımıza başvurması halinde bu mail adreslerine yönlendirme yapılmaktadır. Yorum panelinde hiç bir şekilde kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız. Sitemiz üzerinde yapılan yorumlarda, sorumluluk yorum sahiplerinin olup, IP adresleri sistemimizde kayıt altına alınmaktadır.