İşe Giriş | isegiris.com - 19 Eylül 2019, Perşembe

Yeni Kredi Kartı Alma

20 Eylül 2018
Yeni Kredi Kartı Alma için yorumlar kapalı
1.309 kez görüntülendi

Yeni Kredi Kartı Alma

Yeni Kredi Kartı Alma

Türkiye’de son yıllarda nakit kullanım yerine kredi kartı kullanımı gün geçtikçe artmaya başladı. Hal böyle olunca da kredi kartı kullanmayan insanlar dahi artık kredi kartı başvuruları yaparak yeni kredi kartı alma ya başladılar. Ve hatta kredi kartı sayısını artıranlar dahi oldu. Çevremde dahi 3 ile 6 arasında kredi kartı kullanan tanıdıklarım var. Bizim önerimiz maksimum 2 kredi kartı sahibi olmanız ama biz sizlere yine de bu yazımızda yeni kredi kartı alma başvurusunun nasıl yapıldığını açıklayacağız.

Yeni Kredi Kartı Alma Başvurusu

Türkiye’nin köklü bankalarından, yeni kurulan bankalarına kadar bir çoğu artık yeni kredi kartı alma başvurunuzda sizlerin kolaylığını sağlamak amacıyla web üzerinden başvuru formları yayınlamaya başladı. Bunun yanı sıra tabiri caizse bazı bankaların çalışanları kapı kapı dolaşarak kredi kartı satışını gerçekleştiriyor. Fakat biz size en güvenli ve en doğru başvuru kanalını önereceğiz. Eğer yeni bir kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız lütfen kart alacağınız bankanın bireysel müşteri hizmetleri ile birebir görüşmeler yapınız.  Fakat burada müşteri hizmetlerinden kastımız; web üzerinden, mobil üzerinden ve ya biraz öncede bahsettiğimiz gibi sizlerin tabiri caizse kapınıza kadar gelen müşteri hizmetlerinden değil. Birebir şubeye giderek yeni kredi kartı başvurusu yapmanız. Şubelerde müşteri hizmetleri sizin bilmek istediğiniz bütün bilgileri aktarmasının yanı sıra size en sağlıklı şekilde kart kullanımı sağlaya bileceğiniz kredi kartı limiti önerisinde de bulunacaktır.

Yeni Kredi Kartı Kaç Günde Gelir?

Müşterisi olmadığınız bir bankanın kredi kartı başvurusunda bulunmuş iseniz bu karton size en kısa zamanda gelmesi için banka çalışanları elinden geleni yapacaktır. Burada ki hızlı kart teslimi amacı  müşteri memnuniyetini üst seviyelere çıkararak hem banka değerini hem de kart satışlarının yükselmesini sağlamaktır. Biraz önce de dediğim gibi yeni kredi kartı alma başvurusunda kartınızın size en hızlı geleceği zaman dilimi 15 gündür. 15 gün içerisinde gelmediği takdirde kredi kartı başvurusunda bulunduğunuz bankanın müşteri temsilcilerini telefon ile arayarak bilgi alabilirsiniz.

Banka Müşterisi İseniz

Yeni Kredi Kartı alma başvurusunda bulunduğunuz bankanın müşterisi iseniz; yani daha önceden bir hesabınız, otomatik ödemeniz, o bankanın kredi kartı sahibi iseniz gibi vb. durumlar ile banka ile iletişimde iseniz yeni kartınızın size geliş süresi 7 iş günü içerisinde gerçekleşecektir. Bu hızın nedeni ise o banka ile ikili ilişkilerinizden kaynaklı bilgilerinizin güncel olması ve ödemelerinizin sağlıklı olması dahilinde kredi notunuzun yüksek olmasından kaynaklıdır.

Kredi Kartı Özellikleri

Genellikle tüm kredi kartlarının özelliklerinden bir kaçından bahsetmek isterim.

Bir çok kredi kartı ile taksitli alışveriş yapabilirsiniz
Nakit avans çekebilirsiniz
Çektiğiniz nakit avansı taksitlendirebilirsiniz.

Daha fazla detay öğrenmek isterseniz eğer kredi kartı başvurusu yaptığınız bankanın kart özelliklerini başvuru esnasında müşteri hizmetlerine sorunuz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.