İşe Giriş | isegiris.com - 25 Ağustos 2019, Pazar

Devlet Destekli Hibe Kredi

23 Temmuz 2016
4.411 kez görüntülendi

Devlet Destekli Hibe Kredi

Devlet Destekli Hibe Kredi

Tüm dünyada girişimler ekonomi ve ülke kalkınması açısından büyük önem arz etmektedir. Zira yeni girişimler sayesinde ülke ekonomisi olumlu anlamda yarar görür ve ülkenin kalkınması sağlanır. Türkiye’de de yeni girişimler sürekli olarak desteklenmektedir. Özellikle hükümet tarafından son yıllarda yapılan reformlar ve yenilikler ile birlikte girişimcilerin önü açılmış durumda. Girişimcilere verilen en önemli desteklerden biri olan devlet destekli hibe kredi ile ilgili tüm detayları açıklayacağız. Bu içeriğimizin yanı sıra 50 Bin Lira Hibe Kredi ve Kosgeb Hibe Kredileri gibi makalelere bakabilirsiniz.

Devlet Destekli Hibe Kredi Alma

Genellikle girişimciler için sunulan devlet destekli hibe kredi almanın elbette ki bazı şartları vardır. Kredi için başvuru gerçekleştirmeden önce bu şartları iyice okumalı ve incelemelisiniz. Peki, nedir bu şartlar? İlk olarak gerçekten başarılı ve potansiyel sahibi bir girişiminizin veya en azından fikrinizin olması gerektiğini söylemeliyiz. Yani başarılı bir proje oluşturmalı ve bu proje ile başvuruda bulunmalısınız. Ayrıca girişimden girişime de değişiklik olmaktadır. Kabul edilen girişimler, ülke ekonomisine ve kalkınmaya fayda sağlayacak özgün bir girişim ve proje olmalı.

Diğer taraftan devlet destekli hibe kredi alabilmek için sizinde iyi bir girişimci olmanız talep edilmektedir. Girişimci ruhunu içinizde barındırıyor olmanız, yenilikçi ve gelişen dünyayı takip etmeniz bu noktada çok önemlidir. Genel anlamda kısaca şunu söylemek gerekir ki, bir girişimcinin sahip olması gereken bütün özelliklere sahip olmalısınız diyebiliriz. Bunların yanı sıra ayrıca hibe kredi alabilmek için karşı tarafı ikna edebilecek bir başvuru planı oluşturmanızda oldukça önemlidir. Alacağınız bu hibe krediyi gerçekten işinizde kullanacağınızı ve arge çalışmalarına yöneleceğinizi göstermelisiniz.

Devlet Destekli Hibe Kredi Başvuru

Devlet destekli hibe kredi ülkemizde çoğunlukla KOSGEB tarafından verilmektedir. Devlete bağlı bir kurum olan KOSGEB’den hibe kredi alabilmek için kurumu sürekli olarak takip etmeniz ve mercek altına almanız oldukça önemlidir. Zira hibe krediler belirli dönemlerde açılan kredi hacmi ile verilmekte ve bu fırsat sunulmaktadır. Yani bu krediyi her zaman alabilmek mümkün değildir. Başvuruda bulunmak ve aynı zamanda takip etmek için ise KOSGEB resmi internet sitesini kullanmalısınız.

Devlet destekli hibe kredi detayları genel anlamda bu şekildedir. İyi bir girişim ve sağlam, ikna edici bir başvuru ile bu kredi almamanız için ortada hiçbir sebep yoktur. Kendinize güveninizi ve aynı zamanda girişiminize inancınızı hiçbir zaman kaybetmeyin.

Devlet destekli hibe kredi ile ilgili bilgi almak için, alt kısımda bulunan yorum panelini kullanabilirsiniz. www.isegiris.com internet sitesi, ilanların sahibi bir site değildir. Sadece internet üzerinde var olan ilanları ve site iletişim adreslerinden sitemize başvuran firmaların ilanlarını paylaşmaktadır. Yapacağınız yorumlarda mail adresi kısmına doğru mail adresinizi giriniz. Firmaların tarafımıza başvurması halinde bu mail adreslerine yönlendirme yapılmaktadır. Yorum panelinde hiç bir şekilde kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız. Sitemiz üzerinde yapılan yorumlarda, sorumluluk yorum sahiplerinin olup, IP adresleri sistemimizde kayıt altına alınmaktadır.

Yorumlar

 1. suna dedi ki:

  Iş kurmak istiyorum çocuklarıma bakmaz hale geldim konfeksiyon uzerine

 2. yildiz özūtemiz dedi ki:

  Ïş kurmak istiyorum.

 3. Vedat dedi ki:

  Merhaba ben ekmek ve unlu mamülleri fırını açmak istiyorum yardimci olursanız sevinirim iyi çalışmalar dilerim

 4. Mehmet HaLiL Ertaş dedi ki:

  Kendime konfeksiyon üzerine bir iş açmak istiyorum yeni evlendiğim için iş olmadığından dolayı size bağ vurdum

 5. mustafa demiryürek dedi ki:

  biz yapacağımız işi inandırmamız için kaç takla atmalıyız mulakat görevlilerinin önünde?veya nerden topil yapalım.ve benim şatlarımdan daha uygun olanını nasıl seçtiler…..

 6. cenk dedi ki:

  Ülkemizde kirmizi et acığının olduğu aşikar.Bende bu açığı bir nebzede olsa kapatabilmek için besi hayvancılıği yapmak istiyorum.Bunun için nasıl bir yol izleyebilirim.teşekkür ederim.

 7. salih yüksel dedi ki:

  Merhaba iyi günler köyde tarla larımız var samanı yem bitkisini başkasına satıyoruz ben kuyruksuz rus koyunu besi ciligi yapmayı çok istiyorum önceden de koyun culuk yaptık yardımcı olmanızı bekliyorum iyi günler dilerim.

 8. Arslan Bayrambaş dedi ki:

  Köyümde kendime’aitbir organik tavuk ciftliği kurmak istiyorum nasil yardimci olabilirsiz saygilarimla

 9. Ruhi çevik dedi ki:

  Merhaba ben ankara Polatlı ilçesi Oğuzlar köyünden ruhi çevik kendi köyümde tarım ve küçük baş hayvancılık üzerine bir iş kurmak istiyorum bunları yapmak için maddi destek istiyorum bu konuda yardımcı olmanızı istiyorum saygılarımla

 10. İbrahim dedi ki:

  Ben konyada ikamet etmekteyim bir arazi alıp Bodur Cevizi dikmek istiyorum bu konu hakkında bilgi almak ve kredi kullunmuk istiyorum ne kadar kredi alabilirim acaba bu konular hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

 11. mustafa dedi ki:

  ayakkabı mağazası açmak istiyorum desdek için neler gerek

 12. reşit dedi ki:

  Hayvancılıkla uğraşmak istiyorum

 13. İsa yanık dedi ki:

  Yeni iş yeri kurmak istiyorum nasıl yardımcı olabilirsınız

 14. orhan y dedi ki:

  25- 30 bin aylık net cirolu işyerim var.Özel bazı nedenlerden dolayı işlerim düstü.Kredi kullanamıyorum ve acil olarak nakit desteği bulmalıyım.Devletin hibe kredilerinden nasıl faydalanabilirim.

 15. metin kocakanat dedi ki:

  Bir işkurmak istiyorum Dekorasyon üzerine lütfen yardımcı olun

 16. Mursel yilmaz dedi ki:

  Ben istridye mantar tesisi kurmak istiyorum nasil yardimci olabilirsiniz ikametim fethiye

 17. Ahmet aktaş dedi ki:

  Köyde besicilik yamak istiyorum ilgilenirseniz sevinirim.

 18. Ahmet aktaş dedi ki:

  Köyde besicilik yapmak istiyorum ciddi anlamda ilgilenirseniz sevinirim

 19. Güray dedi ki:

  kapadokyaya özel bir eğlence ve adrenalin sporları merkezi düşünüyorum geniş bir arazi üzerinde gençlerin gelip sportif anlamda eğlenebileceği vakit geçirebileceği ailelerin çocuklarıyla gelip rahatlıkla vakit geçirebileceği, aynı anda bölge turizmine ve bölge otellerine anlaşmalı hizmet verecek şekilde bir tesis istiyorum. insanları doğa ve sporla buluşturup, eğitici becerilerini artırabileceği aynı zamanda yoğun iş stresini ve üzerindeki negatif elektriği atabileceği topluma ve gençlere faydalı olacağını düşündüğüm bu projem için destek bekliyorum. ( anlatım bozukluğu olduysa daha detaylı kaleme döküp özel olarak iletebilirim )