İşe Giriş | isegiris.com - 14 Eylül 2019, Cumartesi

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

12 Temmuz 2016
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı için yorumlar kapalı
983 kez görüntülendi

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

Ankara’nın köklü eğitim kuruluşlarından biri olan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi, yeni öğretim elemanı alımı gerçekleştiriyor. Üniversite rektörlüğünden yapılan açıklamada yapılacak sınav doğrultusunda yeni öğretim elemanlarının alınacağı belirtildi. Son başvuru tarihi 26 Temmuz olan sınavın giriş tarihi ise 3 Ağustos olarak belirlenmiş. Bu ilanın yanı sıra Adalet Bakanlığı Hakim ve Savcı Adayı Alım İlanı ve Sivil Havacılık Sözleşmeli Personel Alım İlanı ilanlarına da bakabilirsiniz.

AKADEMİK PERSONEL İLANI

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının web sitesinde, Akademik Kadro İlanları Bölümünde İlan Edilmiştir.

ANKARA SOSYAL BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN DUYURU

Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile 31.07.2008 tarihli ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde Araştırma Görevlisi alınacaktır.

İlan Tarihi : 12 Temmuz 2016
Son Başvuru Tarihi : 26 Temmuz 2016
Ön Değerlendirme Tarihi : 29 Temmuz 2016
Giriş Sınav Tarihi : 03 Ağustos 2016
Sonuç Açıklama Tarihi : 05 Ağustos 2016

A- Genel şartlar

1- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2- Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES’den en az 70.0 puan almış olmak.

3- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir

4- Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyet notunun hesaplanmasında kullanılacak, 4’lük not sisteminin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

5- Araştırma Görevlisi kadrolarına başvurabilmek için ilana ilk başvuru tarihi itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

B- Özel şartlar

İlan

Kodu

Birimi Unvanı Derece Sayı Açıklama
1009500 Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi Bölümü Araştırma

Görevlisi

6 1 – Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü lisans mezunu olmak. Siyaset bilimi alanında tezli yüksek lisans yapıyor veya yapmış olmak.

– Yabancı dil puanı YDS’den en az 85 puan veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak

1009507 Siyasal Bilgiler Fakültesi

Uluslararası İlişkiler Bölümü

Araştırma

Görevlisi

6 1 – Uluslararası İlişkiler veya Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü lisans mezunu olmak. Uluslararası İlişkiler veya Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapmış veya yapıyor olmak.

– Yabancı dil puanı YDS’den en az 85 puan veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak

1009503 Siyasal Bilgiler Fakültesi

Uluslararası İlişkiler Bölümü

Araştırma

Görevlisi

7 1 – Uluslararası İlişkiler veya Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü lisans mezunu olmak. Uluslararası İlişkiler veya Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapmış veya yapıyor olmak.

– Yabancı dil puanı YDS’den en az 80 puan veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak

1009502 Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Tarih Bölümü Araştırma

Görevlisi

5 1 – Tarih bölümü lisans mezunu olmak.

– Yabancı dil puanı YDS’den en az 85 puan veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak

1009509 Hukuk Fakültesi Özel Bölümü Ticaret Hukuku Araştırma

Görevlisi

6 1 – Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak. Ticaret Hukuku alanında tezli yüksek lisans yapmış veya yapıyor olmak.

– Yabancı dil puanı YDS’den en az 80 puan veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak

C- Başvuruda istenen belgeler

1. Dilekçe ve Başvuru Formu http://www.asbu.edu.tr/Media/Default/duyurular/BasvuruFormu.pdf adresinden temin edilecektir)

2. Resimli özgeçmiş

3. ALES sonuç belgesi

4. YDS/KPDS/ÜDS veya diğer yabancı dil sonuç belgesi

5. Bir adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş)

6. Lisans/Yüksek Lisans/Doktora mezuniyet belgeleri onaylı kopyası ve lisans transkripti

7. Yurtdışından alınmış olan diplomaların denklik belgesi

8. Erkek adayların askerlik durumlarına ilişkin belge

9. Nüfus cüzdanı fotokopisi

Not: Şahsen başvurularda İstenen belgelerin aslı görülmesi halinde “Aslı Gibidir” onayı Kurumumuzca yapılabilecektir.

Başvurular; Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığı’na şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. Süresi içinde yapılmayan ve eksik belgeli başvurular ile postada oluşabilecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

*Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.

Başvuru için gerekli iletişim adresi aşağıdadır. Ön Değerlendirme sonucu Giriş Sınavına hak kazanan adayların isimleri belirtilen tarihte www.asbu.edu.tr adresinden duyurulacaktır.

İletişim Bilgileri:

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü Hükümet Meydanı Ulus -ANKARA

Tel: (312) 596 47 00 – 596 44 53

NOT: Bu konularda ayrıca bir duyuru yapılmayacaktır. Üniversitemiz web sitesinde yapılacak olan duyurular tebligat niteliğindedir.

D- MUAFİYET

Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına (Değişik ibare:RG-4/3/2014-28931) atanacak öğretim görevlileri yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme (Değişik ibare:RG-4/3/2014-28931) Programı kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi (Değişik ibare:RG-4/3/2014-28931) kadrolarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının (Ek ibare:RG-4/3/2014-28931) yabancı dil okutmanı hariç öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı ile ilgili bilgi almak için, alt kısımda bulunan yorum panelini kullanabilirsiniz. www.isegiris.com internet sitesi, ilanların sahibi bir site değildir. Sadece internet üzerinde var olan ilanları ve site iletişim adreslerinden sitemize başvuran firmaların ilanlarını paylaşmaktadır. Yapacağınız yorumlarda mail adresi kısmına doğru mail adresinizi giriniz. Firmaların tarafımıza başvurması halinde bu mail adreslerine yönlendirme yapılmaktadır. Yorum panelinde hiç bir şekilde kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız. Sitemiz üzerinde yapılan yorumlarda, sorumluluk yorum sahiplerinin olup, IP adresleri sistemimizde kayıt altına alınmaktadır.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.